Jak można ocalić zniszczone kędziorki?

Jest zbawieniem dla zniszczonych silnymi zabiegami kędziorków. Ratuje rozdwojone końce jak też powoduje, iż włosy momentalnie stają się piękne i połyskujące.

Laminowanie kędziorków nie bez przyczyny mienione jest niekiedy „ostatnią deską pomocy” dla kędziorków matowych. Tak jak w wypadku laminowania dokumentów, aplikowane w czasie laminacji środki tworzą na kędziorkach trwałą powłokę – na tyle mocną, iż rozchylone łuski włosów momentalnie domykają się, natomiast kędziorki z miejsca wyglądają na zdrowsze. Po całej operacji są one przyjemne w dotyku.

Rdza
Kędziorki możesz laminować także domową, niedrogą metodą. Sposób taki rekomendowany jest na urodowych blogach, lecz krytykują go fryzjerzy ze względu na ewentualność uszkodzenia kędziorków. Starczy mała ilość żelatyny, miseczka z gorącą wodą, ręcznik i odżywka do kędziorków z dodatkiem emolientów. Zabieg laminowania przeprowadzany jest w wielu salonach fryzjerskich. Mogą z zabiegu korzystać zarówno właścicielki włosów prostych, jak również kręconych, czupurnych. Nie ma przy tym znaczenia, czy są to włosy naturalne, czy też koloryzowane. W czasie owego zabiegu wykorzystywane są środki mieszczące nierozpuszczalne w wodzie białka fibrylarne generowane poprzez keratynocyty, które przenikają w strukturę włosów po czym wypełniają ją, odbudowując kędziorki od zewnątrz, a również specyfiki zamykające łuski włosa na całej ich rozciągłości. Rezultaty znakomicie widać na włosach zniszczonych, które tuż po pierwszym zabiegu stają się wyraźnie lśniące.

Zabieg ten w salonie fryzjerskim kosztuje od mniej więcej 300 do 700 zł. Zabieg taki może trwać 45-60 minut.

Istnieje polecana strona internetowa, na której znajdziesz ciekawe informacje, które trzeba sprawdzić. Odwiedź ją tutaj.

Realizuje go dziś większa część fryzjerskich salonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*