Unikatowy budynek stworzony z użyciem dwóch różnych fasad

Nie jest tajemnicą, że elewacje klinkierowe przyciągają wzrok. Są luksusowe, stylowe i dzięki nim dom prezentuje się idealnie. Czasami koszt może zbić z tropu, jednak jakość rekompensuje chwilową niedogodność finansową.

Zabytkowy budynek

Autor: Doug Kerr
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest bowiem to, że dzięki zastosowaniu elewacji klinkierowej dom osiąga wyższą cenę i przez bardzo wiele lat wydaje się być świeżo postawiony. Tynki elewacyjne z kolei przystają na więcej, jeśli chodzi o dobór faktury, kolorystyki, a poza tym jest to, że są szybsze do stosowania i zdecydowanie mniej kosztowny od klinkieru. Tynki stosowane na zewnątrz budynku także wizualnie są bardzo interesujące, a decyzja, jaki elewacji kupić, zostaje tylko w gestii posiadacza budynku i jego designerskiego projektu.

Fasada zbudowane z klinkieru olśniewają różnorodnością, zarówno kolorystyczną, jak i fakturową. Dobór wielkości klinkieru też jest teraz dość spory, dlatego wymarzony dom wyglądać będzie rewelacyjnie, jest mocny, solidny oraz unikatowy. Upiększanie domów poprzez elewacje klinkierowe nadaje się do domów tradycyjnych oraz nowocześnie zaprojektowanych. Wszystko dlatego, że na rynku jest

Wieżowiec

Autor: Alvaro Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com

współcześnie bardzo wielki wybór klinkierów. Tym samym oznacza to, że każdy budynek będzie oryginalny. Elewacje klinkierowe (na przykład stąd: ) inspirują bardzo wielu designerów. Wykorzystują je oni kiedy remontują starych budynków, a także podczas projektowania nowych. A dzięki temu, że jest tak wieloletni ma wielką rzeszę odbiorców.

Pomijając elewacji klinkierowej bardzo dobrym rozwiązaniem na zrealizowanie wyjątkowego efektu jest tynk (sprawdź tynk imitacja betonu) elewacyjny (przeczytaj). Na rynku można znaleźć bardzo dużo gatunków takiego tynku, jednak warto wybrać taki, który jest łatwo zmywalny. Zaletą takiego tynku jest to, że bardzo wolno się brudzi, bardzo łatwo się go odnawia, na przykład poprzez malowanie. Producenci mówią, że taki tynk wytrwa aż sto lat. Warto tutaj wiedzieć, że różne rodzaje tynków dobiera się do różnychpowierzchni ścian domu. Do stosowania na nagi mur stosuje się tynki trójwarstwowe, a na ścianę izolowaną cienkowarstwowe. Obecnie jest bardzo dużo rodzajów tynków, te nowej generacji mają bardzo starannie stworzony skład, przez co wytrzymują więcej lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*