Z czego mogą być wykonywane uszczelki?

W naszych mieszkaniach jest mnóstwo małych rzeczy, których nie zauważamy na co dzień, ale jakby ich zabrakło, to z pewnością prędko byśmy to zauważyli. Jednym z tego typu produktów są uszczelki, których zastosowanie jest ogólnie znane.
Chodzi naturalnie o izolację cieplną oraz akustyczną.

Drzwi INVADO Torino

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

plany
uszczelka

Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety z upływem czasu pod wpływem działania warunków pogodowych, czyli przede wszystkim wysokich i niskich temperatur oraz wilgotności, stopniowo ulegają zepsuciu. Ponadto surowiec, z którego została wyprodukowana uszczelka traci swe cechy, m.in. elastyczność oraz giętkość.

Nie czekaj! Jeżeli zaintrygował Cię nasz temat, to wejdź w adres www i odkryj, co dla Ciebie z pasją opracowaliśmy.

Efektem takiego działania może być to, że mogą one przestać odpowiednio pełnić swe role. Dlatego też już po upływie paru lat eksploatacji, podkładki mogą wymagać zamiany. Gdy więc pójdziemy do marketu z artykułami budowlanymi, warto jest poprosić o poradę pracownika. On pomoże nam wybrać właściwy wzór do naszych framug. Możemy również zabrać ze sobą fragment starej uszczelki, żeby pokazać ją na wzór. Warto tu mieć świadomość, że do drewnianych okien potrzebne są właściwe uszczelki.

Producenci okien produkują je zazwyczaj z elastomerów termoplastycznych lub PCV. Ten pierwszy materiał jest wytrzymały na działanie takich czynników jak m.in. ozon, woda, promieniowanie UV czy też czynniki chemiczne. Co istotne, takie uszczelki charakteryzują się także dużą trwałością.

Poza tym wszystkie, bez względu na rodzaj, są oferowane w wielu kolorach i grubościach. Poza tym w sprzedaży są takie, które stworzono z poliuretanu albo gumowe. Te ostatnie mogą być nawet samoprzylepne, co niezwykle przyspiesza ich zamontowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*