Jak wyselekcjonować doskonały projekt domu?

Należyte określenie wielkości domu, to główny warunek wyboru odpowiedniego projektu (nie powinien on być ani za mały, ani za ogromny).
W owym celu dobrze jest przydzielić każdemu z lokatorów jakąś orientacyjną powierzchnię, zaś później dodać do niej nawierzchnię wnętrz użytkowanych wspólnie, tj.

pokój dzienny, kuchnia, jadalnia, toaleta oraz pomieszczenia pomocnicze. Wnikliwie przeprowadzona analiza pomoże uprzytomnić sobie, jakiej wielkości dom faktycznie potrzebujesz.
Białe auto

Autor: Yahya S.
Źródło: http://www.flickr.com
Funkcjonalność budynku. Powinna ona odpowiadać Twojej rodzinie nie wyłącznie w chwili wyboru projektu, ale także brać pod uwagę przyszłe potrzeby lokatorów. Za parę lat może okazać się, że familia powiększy się lub zapragniesz przeznaczyć jeden pokój (zobacz Schody Bytom) na firmę. Toteż zawsze warto posiadać ponadprogramowy pokój, który będziesz mógł zaadaptować do aktualnych potrzeb. domy o jednakowych wymiarach a także kształcie bryły mogą posiadać całkowicie rozmaite układy pomieszczeń. Skończone projekty małych domów z garażem możesz zakupić w biurze projektowym lub w internecie. Miej na uwadze także, że można bez trudu zamieniać funkcję wnętrz w projekcie skończonym, by idealnie spełniały Twe oczekiwania. W trakcie adaptacji planu możesz zamienić garaż na pokój, przenieść kotłownię do drugiego wnętrza bądź zmienić położenie ścianek działowych, ażeby dostosować funkcję budynku do Twoich indywidualnych potrzeb. Wybór przyszłego domku jest to zadanie wymagające analizy mnóstwa rozmaitych czynników.

Prócz preferencji wszystkich mieszkańców dotyczących układu funkcjonalnego bryły jak też stylistyki, powinieneś wziąć pod uwagę uwarunkowania wypływające z MPZP lub decyzji o WZ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*