Dlaczego najlepiej wybrać granit? Jakie zalety ma ten materiał? Jak możemy go wykorzystać w urządzaniu wnętrz?

Granit, a także inne kamienie naturalne to wytwór natury, od bardzo dawna raduje ludzkie oko niezliczoną ilością barw oraz faktur. Bez przerwy odkrywane są nowe złoża, dzięki którym skały te stale urozmaicają i potrafią zaskoczyć każdego z nas. Co najkorzystniej wiedzieć w tym temacie?

Granit to naturalny wytwór, więc dobrze wiedzieć, iż cechuje go określona nieprzewidywalność. Próbki i wzorniki oddają całkowitą charakterystykę materiałów, lecz nie można zapominać, iż tworzące się w naturze skały są w stanie być przyozdobione bardzo różnorako. Na pewno, kamień granitowy jest bardzo solidny oraz trwały. Granit jest krystaliczną skałą magmową, jaka składa się głównie ze skalenia alkalicznego, kwarcu a także plagioklazu – skocz na kamień granitowy.

granit, kostka granitowa

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com

Średnia wielkość ziaren to 1-25 milimetrów. Można go wydobyć z ziemi w postaci skalnych bloków, które następnie są cięte na właściwej grubości slaby. Później poddawane są różnorakiej obróbce szlifierskiej i cięciu. Granit cechuje się faktycznie bardzo dużą twardością i mniejszą nasiąkliwością. Wiele osób bierze to pod uwagę w trakcie budowy domu, ponieważ granit jest bardziej wytrzymały na czynniki atmosferyczne. Aby jednak tak było należy o niego odpowiednio się zatroszczyć. Musimy mieć na uwadze, iż struktura granitu ma mikro szczeliny, więc idealnie chłonie wodę czy tłuszcze. Tak więc tylko odpowiednia impregnacja ochroni go właściwie, by mógł ozdobić schody czy posadzki przez naprawdę długi czas. W ten sposób też, jak kostka granitowa producent musi być wybrany jak najlepiej – więcej o producencie kostki granitowej.

By granit (sprawdź: kopalnia granitu) służył nam jak najbardziej długo powinniśmy go bardzo dobrze pielęgnować oraz oczyszczać z zabrudzeń. Niezbędna jest impregnacja. Najbardziej właściwe są do tego celu standardowe środki do konserwacji kamieni naturalnych. Granit z pewnością jest o wiele bardziej odporny niż pozostałe materiały, więc nie ma przeciwwskazań, co do używania środków czyszczących. Są jednakże wyjątki, jak proszki czyszczące mające w swoim składzie pumeks albo kwasy (amoniak). Najbardziej korzystnie więc używać delikatnych, biodegradowalnych i bezzapachowych środków czyszczących. Żeby polerować powierzchnie gładkie najlepsza będzie miękka szmatka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*