Jakie są plusy wykorzystania aluminiowo-poliwęglanowej wiaty i dlaczego tak jest?

Zazwyczaj na decyzję o wybieraniu dachu naszego balkonu mają wpływ 2 główne aspekty. Jednym jest okoliczność, kiedy rozpoczynamy aranżować balkon, zabudowujemy ściany i podłoże oraz podłączamy tam instalację elektryczną czy kupujemy następne meble lub ozdoby.
W takiej sytuacji budowa wiaty będzie chronić to wszystko, co mieści się na płaszczyźnie balkonu przed deszczem, śniegiem albo słońcem.

odzwierciedlenie - firmy

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Budowa wiaty będzie wręcz konieczna. Drugi powód, jaki może skłonić nas do kupna wiaty to dyskomfort związany z przebywaniem na tarasie w trakcie deszczowych i wietrznych dni. Zakupując osłonę na taras zazwyczaj chcemy, aby nie zasłaniała ona dostępu do światła, była łatwa w montażu i lekka. Taka jest wykonana z aluminium wiata, która ma wypełnienie poliwęglanowe. Panele poliwęglanowe będą przepuszczać światło, są nieprzemakalne i nie pękają. Konstrukcja z aluminium będzie zapewniała lekkość. Poza tym wiaty aluminiowe mogłyby prezentować się naprawdę bardzo atrakcyjnie.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Więc kliknij w link do serwisu (http://mtproject.pl/kontakt/) i ciesz się innymi faktami. W razie jakichkolwiek pytań – zwróć się do nas.

Nie trzeba jednak zapomnieć, że nie wszystkie gotowe wiaty wykonane z aluminium i aluminiowo-poliwęglanowe, jakie są obecnie do nabycia w marketach, godne są naszej uwagi.

kolektory słoneczne

Autor: Schüco
Źródło: Schüco
Aluminium jest to surowiec niezwykle odporny na oddziaływanie czynników mechanicznych i atmosferycznych, ponieważ nie utlenia się, nie rdzewieje ani nie gnije. Poliwęglan z kolei to surowiec niemalże niezniszczalny. Mówi się, że jest ok. 300 razy odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne niż szkło. Jednocześnie płyty z poliwęglanu nie ulegają zamarzaniu oraz nie zmieniają swoich właściwości pod wpływem działania temperatury, jaka może sięgnąć nawet 120 stopni Celsjusza.

Takie panele poliwęglanowe mogłyby przepuszczać promieniowanie słoneczne, co jest bardzo ważne dla osób, dla których jest ważne, aby pomieszczenia będące się w domu nie straciły dostępu do słonecznego światła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*