Jak kupować odpowiednie okna z PCW?

Plastikowe okna są znacznie tańsze od okien wyprodukowanych z drewna. Nie ustępują im ani wyglądem ani jakością. Wiele tego typu okien wygląda bardzo podobnie jak te, które są wykonane z drewna.

Okno to niezwykle droga oraz ważna inwestycja. Aktualnie parametry okien wyprodukowanych z PCW są bardzo wysokie. Przy ich zakupie warto zatem wybierać takie, aby nie było konieczności ich wymiany po kilku latach.

Nie zapominaj, że istotna oferta powinna być pokazana w poważny sposób. Przejrzyj trochę innych wpisów i wybierz taki artykuł, który Ci przypadł do gustu.

Dowolne okno, które jest wprowadzone na rynek, musi przejść wiele badań technicznych. Rezultaty takich kontroli są zamieszczane w tzw. deklaracjach własności eksploatacyjnych. Przy zakupie okien należałoby zatem poprosić o okazanie deklaracji okien, które nas interesują. Okna stanowią niezwykle znaczną część ścian zewnętrznych. Niezwykle modne jest obecnie robienie przeszkleń na powierzchni całej ściany. Dlatego też okna, także te, które są wyprodukowane z PCW, muszą mieć jak najniższy parametr przenikania ciepła „U”. Wtedy nie będzie przez takie okna przenikać ciepło z Wnętrza domu. W czasie budowania nowego budynku lub termomodernizacji obecnego, warto dobrać okna energooszczędne posiadające niższy współczynnik „U”.

pcw

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
Powinien on wynosić na poziomie 0,8 – 0,9. Dobrym sposobem na uzyskanie takich parametrów termoizolacyjnych jest użycie w oknach pakietów szybowych, natomiast w profilach – specjalistycznych termoizolacyjnych wkładek stworzonych ze styropianu lub z gąbki polietylenowej. Jeżeli chcemy nabyć bardzo nowoczesne okna plastikowe warto wybrać te, w których istnieją dwukomorowe zestawy szybowe, jakie są wypełnione przy pomocy argonu. Będzie to wystarczające rozwiązanie, żeby okna zapewniały ciepło.

W takich oknach z najwyższej półki, wspomniane pakiety zawierają krypton, ale jest on niestety bardzo drogi. Odpowiedniej klasy pakiety mają estetycznie wykonane tzw. zgrzewy. Będąc w sklepie należałoby spytać, jakie są właściwości określonych szyb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*