Cegła w mieszkaniu – kącik pomocnych rad

Wykończenie własnego mieszkania to pole do popisu – jest wiele możliwości wykończenia wnętrz. Musimy tez zadbać o zewnętrzny stan budynku. Gdy mamy zamiar wykończyć elewację zewnętrzną cegłą, może powinniśmy pomyśleć, czy nie wprowadzić jej także do wnętrza budynku.

ceglane ściany

Autor: Tim Childers
Źródło: http://www.flickr.com
No ale jak?. Cegła w mieszkaniu? Właśnie tak! Posiadamy tu wiele możliwości do wyboru: kupno gotowej cegły klinkierowej do wykończenia wnętrz wrocław ścian w kuchni, bądź innym pokoju. Następnym oryginalnym sposobem jest nie wykończenie jednej ze ścian budynku – wyczyszczenie cegieł z tynku powstałych w czasie budowy domu i zabezpieczeniu bezbarwnym lakierem, który nada cegłom połysku. Łączniki pomiędzy cegłówkami należy wypełnić fugą pasująca docałego pomieszczenia.

cegła

Autor: Jean-François Gornet
Źródło: http://www.flickr.com

Możemy zostawić jedną ścianę w cegle w pomieszczeniu, dzięki czemu wnętrze zdobędzie oryginalnego charakteru. Następną opcją jest pozostawienie w stanie surowym ścianę będącą łącznikiem aneks kuchenny z salonem – niższy mur – na którym możemy zamocować szerszy blat, służący jako stolik do spożywania posiłków.

Na Allegro i innych sklepach internetowych jest możliwość znaleźć ogłoszenia o sprzedaży wiekowych cegieł. Pomysł idealny gdy chcemy na autentyczności pokoju. Co ważne, te stare cegłówki nie są sprzedawane w całości, tylko najczęściej są pocięte na cyrkularce w mniejsze plastry podobne do płytek. Możemy nimi wykleić ścianę w środku domu. Cegłą możemy wykończyć hall – powinniśmy obudować nią drzwi wejściowe, pozostawiając wypuszczoną cegłę na pozostałość, na skos opadającym na dół.

Jakie gadżety będą pasować do pokoju wykończonego cegłówkami? Należy postawić na styl rustykalny, czyli sporo półek i drobiazgów wyglądających na stare, bądź kolonialnego. Z barwą cegły idealnie komponować się będą szafki w ciemnobrązowym kolorze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*