Piękne okna to drewniane okna

Kupując okna w naszym mieszkaniu zwykle stawiamy na okna PCV. Z pewnością są najczęściej kupowanymi na rynku oknami. Przyzwyczailiśmy się do tego, że mało kosztują, pozwalają obniżyć rachunki za ogrzewanie. Dodatkowo całkiem dobrze się prezentują. Ponad to oprócz mycia w zasadzie nie trzeba ich za bardzo konserwować. Czy można chcieć więcej? Ależ oczywiście!

Oprócz zalet okien PCV, które nie wpływają dobrze na środowisko, możemy się pokusić o pozytywnych aspektów okien PCV, dodając do tego odrobinę troski o matkę ziemię i dostosowanie do wnętrza.

Autor: OknoPlus

Okna drewniane to ciekawa możliwość wyboru w stosunku do okien z tworzyw sztucznych. Zazwyczaj decydujemy się na nie, gdy posiadamy już inne drewniane detale w aranżacji naszego mieszkania. Najczęściej wybieranymi gatunkami drewna jest dąb. Ich wybór nie powinien być pozostawiony przypadkowi. W większości wypadków wybieramy okna sosnowe, ponieważ nie są bardzo drogie, a zarazem są trwałe. Bezproblemowo również do niej dobrać odpowiednią pasujący kolor lakieru. Biorąc pod uwagę styl naszego okna, musimy zwracać uwagę na jego wykończenie: w produkcji mamy m.in. proste kąty, których wybór zależy od naszej aranżacji. Do drzewa pasują także różnego rodzaju zdobienia w postaci szprosów lub witrażowego szkła.

Ale efekty wizualne to nie wszystko. Muszą być przede wszystkim funkcjonalne, dlatego tak dużą rolę odrywa ich mata ceramiczna termiczna. Zatem należy zwrócić uwagę na części takie jak uszczelki, wkład szybowy i no i przede wszystkim montaż. Okna drewniane służą również naszemu zdrowiu, ponieważ umożliwiają pełniejszą wymianę powietrza niż okna winylowe, które wręcz swoją szczelnością odcinają nas od powietrza. Może być to groźne zwłaszcza przy nieszczelnych instalacjach elektrycznych (o instalacjach tutaj: ), o których często zapominamy i może wywołać zagrożenie dla życia.

Należy pamiętać, że okna drewniane zużywają się dużo szybciej niż okna PCV. Ale nie oznacza to, że musimy od razu kupować nowe. Przeważnie odnowa takich okien sprawia, że prezentują się jak nowe i nie tracą na swojej funkcjonalności. Czas robi swoje i pod jego wpływem drewno wymaga konserwacji powłoki lakierniczej, regulacji okuć, uzupełnienia sylikonu. Wielu producentów wie jak przywrócić oknom ich dawny blask.Okna drewniane to kwintesencja elegancji. Nowoczesna technologia w połączeniu z drewnem, dają razem trwałe okna. Oprócz wysokich właściwości termicznych, dużym plusem okien drewnianych jest ich piękno. Najnowsze technologie z zakresu budownictwa to nie tylko okna, ale także energooszczędne instalacje i inne rzeczy, np. automatyka w budownictwie w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*