Typy zamków. Sprawdź tajemnice najlepszego zamka antywłamaniowego

Są 2 fundamentalne typy zamków: zamki wpuszczane oraz zamki nawierzchniowe. Zamki wpuszczane przeznaczone są do zamontowywania we wewnątrz drzwi. Uprzednio jednakże powinno się przygotować do tego otwory. Po zamknięciu zamka jego rygiel i zapadka wchodzą do okucia przymontowanego w futrynie. Drugi rodzaj zamków montowany jest do drzwi ze strony zewnętrznej. Zamykany i otwierany jest za pomocą klucza a od strony wewnętrznej za pomocą rygla. Zanim jednakże zdecydujemy się na nabycie zamka trzeba sprawdzić parę trywialnych a jednakże niezwykle ważnych kwestii.

klucz do drzwi

Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze powinno się sprawdzić, w jaką stronę otwierają się drzwi. Następnie trzeba sprawdzić, jaka jest grubość oraz wysokość drzwi a także wymiar i kształt zamka. Warto pamiętać, że trzeba nabywać zamek, który ma atest Instytutu Mechaniki Precyzyjnej. Jeśli chodzi o sam montaż to możemy wykonać go indywidualnie albo skorzystać z pomocy profesjonalistów. Fantastycznie jest, jeśli zamontujemy więcej niż jeden zamek. Znakomicie jeszcze, ażeby każdy z nich pochodził z innej firmy. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniu szabrownik ma małe szanse na włamanie się do naszego mieszkania. Takimi godnymi polecenia zamkami np. dla osób pomieszkujących w stolicy są elektrozamki Gerda warszawa. Tego typu zamek, na dodatek w drzwiach Gerda, odznacza się najwyższą klasą zabezpieczenia i wytrwałości na wiercenie. W zależności od rodzaju drzwi zamek główny może występować samodzielnie bądź w połączeniu z zamkami pomocniczymi. Zamki te są wyprodukowane z bardzo trwałych i wytrzymałych materiałów, które gwarantują komfort użytkowania oraz bezawaryjne zabezpieczenie drzwi. Są one nadzwyczaj wytrzymałe na włamanie między innymi dzięki specjalnej, zahartowanej płycie w korpusie, która zabezpiecza zamek przed próbami przewiercenia. A co jeżeli przypadkowo zatrzaśniemy swoje drzwi?

I co jeśli po wielu próbach nie uda nam się ich otworzyć? Wówczas należy zawołać profesjonalistów. Oni z reguły w szybkim czasie otworzą nasz zamek. Znaczące jest, aby zrobili to w jak najkrótszym czasie, albowiem biorą oni z reguły ponad sto złotych za godzinę swojej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*