Demontaż budowli – formalności a także roboty

Czasem zdarza się, że na budowlanej działce, jaką jesteśmy zainteresowani stoją stare budowle. Owe budowle nie wpływają zwykle na wielkość ceny działki, zatem dla poniektórych okazja wydawać się może nęcąca.

bateria łazienkowa

Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura
Jednak, stare budowle mogą w później przysporzyć więcej komplikacji, aniżeli oczekiwanych początkowo korzyści. W większości wypadków okazuje się, że starego domku nie możemy włączyć w plan nowego budynku i musimy go zburzyć. Podobnie jest również z pozostałymi zabudowaniami – częściej blokują w wykorzystaniu powierzchnię parceli, aniżeli przydadzą się na cokolwiek. Demontaż domu nie tak dawno wymagał zdobycia zezwolenia. Obecnie zgodnie z prawem demontażu możemy dokonać na podstawie tzw. zgłoszenia. W takowych wypadkach przed przewidywaną rozbiórką w urzędzie powinniśmy złożyć wypełniony druk zgłoszenia demontażu.
Przy samodzielnym demontażu powinniśmy również pomyśleć o miejscu, w jakim zdołamy złożyć niechciany wywóz odpadów budowlanych poznań i pozostałe części konstrukcyjne zdemontowanej budowli. Fragmenty te trzeba również będzie w zgodny z prawem sposób przemieścić w określone przedtem miejsce. Powinniśmy również mieć pojęcie, że czym innym jest burzenie, zaś czymś całkiem różnym demontaż domu. Przy demontażu pewne fragmenty konstrukcyjne mogą zostać jeszcze raz wykorzystane. Zaś burzenie będzie mieć za zadanie przyczynić się do zupełnej dekonstrukcji budynku. Może ono przebiegać ręcznie czy też mechanicznie.

Dekonstrukcja ręczna będzie rzecz jasna najtańszą metodą burzenia obiektu. Jednakże nie zawsze roboty da się wykonać w ten sposób, niekiedy konieczne będzie wyburzanie mechaniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*