Wybranie dobrego pieca do ogrzewania domu jednorodzinnego to nie lada zadanie

Ci, którzy muszą samodzielnie zatroszczyć się o ogrzanie swojego domu, są świadomi tego, jakie może to pociągnąć za sobą komplikacje. Istotny będzie wtedy zakup najlepszego pieca.
Jeśli mieszkamy w domu, który podłączony jest do miejskiego ogrzewania, to jesteśmy szczęściarzami.

cement

Autor: Tubądzin
Źródło: Tubądzin
kotły

Autor: pds209
Źródło: http://www.flickr.com
Schron w centrum Wrocławia

Autor: Julo
Źródło: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Wroclaw_bunkier_ulSlowianska.jpg&filetimestamp=20051025120442
Nie musimy się martwić o zakup kotła oraz coroczny zakup paliwa do niego. Nieważne czy będzie to węgiel, drewno lub ekogroszek — zawsze jest to problem, gdyż będziemy zmuszeni złożyć zamówienie, uiścić jednorazowo sporą kwotę pieniędzy oraz co najgorsze — wnieść to wszystko do piwnicy. Jeżeli nasze zlecenie wynosiło na przykład 2 tony, to jest to niemal cały dzień utrapienia. Jednak niestety znaczny procent domów jednorodzinnych w naszym kraju posiada własny system ogrzewania — nawet te w metropoliach. Wtedy istotny jest wybór dobrego pieca. Kotły kotły parowe są różne. Przede wszystkim powinniśmy patrzeć na ich parametry. Należy wziąć pod uwagę ilość pięter w naszym domu oraz przestrzeń. Musimy zweryfikować czy piec, który chcemy kupić, będzie umiał ogrzać taką powierzchnię. Możliwe, że przyjdzie nam zamówić coś innego. Trzeba też zdecydować czy kocioł powinien być stalowy czy żeliwny, przy czym musimy być świadomym tego, że te drugie są owszem bardziej wytrzymałe i będą służyć nam przez lata, ale są również znacznie kosztowniejsze. I na koniec musimy zdecydować, czym będziemy palić.

Należy wybrać paliwo ekologiczne z dwóch powodów. Po pierwsze nie mamy zamiaru zanieczyszczać środowiska, a po drugie możliwe, że uda nam się otrzymać dofinansowanie na ekologiczny piec z urzędu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*