Jakie są plusy drzwi wejściowych wyprodukowanych z PCW?

Najważniejszym kryterium wyboru drzwi zewnętrznych jest najczęściej cena, jednak nie powinno tak być, ponieważ nie jest to najbardziej istotny czynnik.
W rzeczywistości może okazać się, że określony, dany model drzwi zewnętrznych jest drogi w stosunku do swojej słabej jakości lub odwrotnie – model drzwi będzie tani, jednak będzie także wysokiej klasy.

katalog

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
Na rynku można by znaleźć drzwi zewnętrzne z drewna, stalowe, z PCW albo drzwi aluminiowe. Najbardziej popularne są drzwi stalowe, które są solidne, mocne i zazwyczaj stosunkowo niedrogie. Posiadają one ramę zrobioną z drewna albo ze stali, która obłożona jest arkuszami blachy. Tego typu drzwi mogłyby być wyłożone okleinami drewnopodobnymi lub mogą być polakierowane za pomocą farb. Bardziej kosztowne modele posiadają wykończenie drewniane lub ze sklejki.
Olimpia Port

Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom
Drzwi zewnętrzne nowoczesne ze stali niełatwo jest jednak ocieplić, zatem przeważnie posiadają one dość wysoki współczynnik przenikania ciepła. Wynosi on 1,3 -1,5 W/(m 2. K). Mimo tego, że są już na rynku pasywne drzwi metalowe, które posiadają parametr U=0,8. Drzwi plastikowe posiadają ościeżnice i ramę z profilu z PCW. panel(polecamy producent ogrodzeń panelowych) drzwiowy też pokryty jest arkuszami z PCW. Wierzchnia warstwa tego typu drzwi jest lakierowana albo okleinowana. Drzwi wejściowe z PCW mają bardzo doskonałe parametry cieplne. Przykładowo posiadają współczynnik U wynoszący 1-1,3 W/(m2K). Tego typu drzwi są bardzo tanie oraz popularne, a ich wielką mocną stroną jest to, że łatwo można je dopasować do zewnętrznych rolet, okien czy nawet do bramy garażowej. Drzwi drewniane są kosztowne. Posiadają ościeżnicę i ramę z drewnianej klejonki.

Skrzydło takich drzwi pokryte jest sklejką, płytą wiórową lub płytą HDF. Na ich powierzchni znajduje się szlachetny fornir z buku, mahoniu czy meranti. Takie drzwi mają bardzo doskonałe parametry cieplne. Mogłyby nawet osiągać parametr U=0,7-0,8 W/(m2K).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*