Dwie kondygnacje domu dwupiętrowego należy w jakiś sposób połączyć. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu schody.

Po postawieniu domu zostaje jedna z atrakcyjniejszych rzeczy, czyli jego zaaranżowanie. Jeśli o to chodzi warto kierować się rzecz jasna swoimi własnymi preferencjami. Chodzi o takie wyposażenie wnętrz byśmy czuli się w nich swobodnie i przyjemnie. Jednym z elementów wyposażenia są schody. Co mamy w tym zakresie do wyboru?

Schody

Autor: Brian Moloney
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ważne jest to, aby zrobić wcześniej rozeznanie i sporządzić sobie projekt, co, gdzie ma się znaleźć. Oczywiście do zrobienia będziemy mieć z zaaranżowaniem domu dwupiętrowego. Dwie kondygnacje muszą zostać w jakiś sposób połączone. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu schody. Do wyboru istnieją rozmaite ich rodzaje: między innymi schody jesionowe (), wyprodukowane z metalu, wykonane z drewna, czy z kamienia.

Nowsze aranżacje uwzględniają także bardziej innowacyjne rozwiązania, jak przykładowo schody szklane, które pięknie wyglądają w domach rodzinnych. Powinno się je jednakże dobrze zabezpieczyć, by zminimalizować ryzyko pośliźnięć i nieprzewidzianych wypadków. Każdy producent schodów (zobacz schody wewnętrzne drewniane) drewnianych przedstawia zwykle szczegółowe info na temat materiału z jakiego produkuje się ten element aranżacji i sposobów jego skutecznego zabezpieczenia.

Schody w domu mogą wyraźnie wpłynąć na jego aranżację. Nie tylko biorąc pod uwagę kolorystykę, ale także z powodu finezyjnych kształtów. Coraz częściej bowiem wykorzystuje się niebanalne konstrukcje schodów, które dzięki temu uatrakcyjniają wystrój wnętrz. Ciekawie zawijane, w kształcie ślimaka, geometryczne, nieregularne – dobieramy je pod kątem wybranego stylu aranżacji wnętrz. W wielu przypadkach można je zastosować też jako dominujący akcent wewnątrz budynku.

Oczywiście schody to nie jedyny element na jaki powinniśmy zwrócić uwagę w trakcie urządzania wnętrz, jednakże dość ważny, tym bardziej, że służą zazwyczaj przez wiele lat. Rzecz jasna, jeśli nie mamy pomysłu na konkretny wystrój warto poradzić się specjalisty, który dobierze za nas wszystkie najważniejsze parametry i pomoże przygotować funkcjonalne, niebanalne wnętrze abyśmy się w nim dobrze czuli. Warto przejrzeć także różne projekty domów pojawiające się na wielu portalach poświęconych temu zagadnieniu. Czytaj też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*