Jakie zmiany u siebie moglibyśmy zauważyć, kiedy powietrze w domu jest suche?

Wysokie temperatury oraz sezon grzejny o wiele mogłyby obniżyć wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Suche powietrze oznacza suchą cerę, suche włosy, kłopoty z koncentracją oraz zatokami.
Wyjściem na te problemy są nawilżacze powietrza.

Są one wymagane przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym, gdy w domu po rozpoczęciu sezonu grzewczego powietrze jest niezwykle suche. Niektórzy ludzie dostrzegają od razu zmiany, gdyż pojawiają się u nich kłopoty z oddychaniem oraz z brakiem koncentracji. Pozostali zauważają różnicę dopiero po czasie. Zaopatrzenie się w nawilżacz powietrza (zobacz|sprawdź nawilżacz powietrza dla dzieci) pozwala zachować w mieszkaniu idealną wilgotność potrzebną do życia. Zaawansowane wersje nawilżaczy nie jedynie nawilżają powietrze, lecz także jonizują i oczyszczają je. Najprostszym nawilżaczem powietrza jest nawilżacz na grzejnik. Jest to narzędzie nieelektryczne, jakiego konstrukcja oraz działanie jest niezwykle proste. Zazwyczaj są to metalowe lub ceramiczne pojemniki, które wiesza się na grzejniku. Wysoka temperatura z grzejnika powoduje, że umieszczona w takim nawilżaczu woda ulega parowaniu i łagodnie nawilża powietrze.
lampa wisząca

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Oświetlenie sufitowe LED

Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Nawilżacze parowe produkują ciepłą mgiełkę. Zasada ich funkcjonowania jest także łatwa i przypomina działanie nawilżaczy na grzejnik. Woda, która znajduje się w zbiorniku jest podgrzewana, a powietrze z zewnątrz dostające się do nawilżacza zostaje wymieszane z cząsteczkami zimnej wody. Tworzona w taki sposób mgiełka wyrzucana jest przez przyrząd do pomieszczenia. Tego typu para jest sterylna. Nawilżacze ewaporacyjne wytwarzają zimną mgiełkę. Są one wyposażone w bęben albo wkład z filtrem. Po wlaniu wody do urządzenia oraz uruchomieniu go, zassane powietrze jest nawilżane i wydalane na zewnątrz przy użyciu wentylatora. Właśnie w ten sposób powstaje niewidoczna mgiełka.

Nawilżacze ultradźwiękowe są bardzo energooszczędne oraz bezgłośne dla ludzi. Mają także możliwość regulowania. Są również wielofunkcyjne i przeznaczone są dla osób, które poszukują cichego narzędzia, które posiada możliwość regulowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*