Gdzie mogą znaleźć wykorzystanie nawilżacze przemysłowe?

W zależności od zapotrzebowań i użycia te urządzenia umożliwiają uzyskiwanie rzeczywistej mgły, która jest ujemnie spolaryzowana lub umożliwiają uzyskiwać aerozole solankowe, ochrony roślin albo aromaterapeutyczne.

Urządzenia te wytwarzają oraz wydzielają mgłę lub aerozol rozdrobniony w cząsteczkach od 0,5 mikrona do trzydziestu mikronów.
mieszkanie

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com

Profesjonalne nawilżacze powietrza mogłyby być zastosowane do oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń tego typu jak kurze, pyły oraz dymy. Są stosowane one w znacznych pomieszczeniach mieszkaniowych, handlowych, usługowych albo sanatoryjnych. Takie pomieszczenia mogą posiadać powierzchnię do 600 metrów kwadratowych i posiadać wielkość 2000 m3. Wykorzystuje się je również w procesach produkcyjnych oraz laboratoryjnych, w chemicznych branżach, w przemyśle dziewiarskim, papierniczym i piekarniczym. Nawilżacze przemysłowe posiadają wykorzystanie w przechowalniach warzyw oraz owoców i przy uprawie boczniaków i pieczarek. Posiadają również wykorzystanie w halach magazynowych ciętych kwiatów oraz kwiatków doniczkowych.
We właściwy sposób nawilżone powietrze będzie wpływać korzystnie na jakość wykonywanej pracy. Regulowanie wilgoci powietrza w placówkach pracy możliwe jest jedynie dzięki specjalistycznym systemom nawilżania, które wykorzystując energię, oczyszczają oraz nawilżają powietrze. W procesie nawilżania może być użyty każdy możliwy rodzaj energii. Może być to sprężone powietrze, energia kolektory słoneczne Kraśnik elektryczna czy para wodna. Przemysłowe nawilżacze mają wykorzystanie w przemyśle papierniczym oraz w drukarniach. Papier jest produkowany z celulozy, która jest surowcem naturalnym czyli bardzo mocno reaguje na zmiany wilgotności. W trakcie tworzenia papieru zachodzi bardzo niekorzystne dla ludzi zjawisko pylenia.

Poza tym pojawić się mogą problemy, które związane są z falowaniem krawędzi w arkuszu papieru, które zmienią jego kształt oraz Rozmiary i tym samym o wiele obniżą jego jakość. Odpowiednio dobrane nawilżacze powietrza pozwolą usunąć wszystkie te zjawiska w całym produkcyjnym cyklu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*