Jaka uszczelka byłaby najlepsza do uszczelnienia drzwi a jaka do okien?

Bez właściwych uszczelek do otworów okiennych i drzwi będą one nieszczelne. Będzie się to wiązało ze znacznymi stratami ciepła. Będzie na tym cierpiała także izolacja akustyczna.
Dziś możemy kupić wiele produktów uniwersalnych, które można użyć zarówno do drzwi jak i do otworów okiennych.

uszczelka

Autor: Azchael
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze jednak będzie określenie rodzaju drzwi, które chcemy uszczelnić. Uszczelka do drzwi zewnętrznych, powinna spełniać rolę amortyzatora. Taki amortyzator skutecznie wyhamuje skrzydło drzwi i uniemożliwi trzaskanie nimi. Uchroni to konstrukcję drzwi przed zniszczeniami. Uszczelka do drzwi wewnętrznych musi wyróżniać się dobrymi parametrami, które odpowiadają za izolację dźwiękową, termiczną a także blokowanie powietrza i wody. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku drzwi do domu wolnostojącego.

Jeżeli omawiany wątek niezwykle Ci odpowiada, to aby zyskać kolejne informacje na prezentowane zagadnienie, pójdź dalej i kliknij tutaj.

Należy zatem szukać uszczelek, jakie są dodatkowo wzmocnione oraz posiadają znaczną ilość materiału izolującego. Uszczelka do drzwi balkonowych powinna wyróżniać się odpowiednimi parametrami, które wiążą się z termiczną izolacją. Nie jest tutaj najbardziej istotne zabezpieczenie przed trzaskaniem drzwiami.

Ładowarka

Źródło: www.flickr.com

Dziś moglibyśmy kupić także produkty, jakie dostosowane są do określonych wariantów otworów okiennych. Jeśli chodzi o okna PCV, to warto zdecydować się na towary plastyczne, dzięki którym po każdym odkształceniu powrócą one do swego kształtu. W wypadku okien plastikowych dobrze sprawdzą się rozwiązania innowacyjne, ponieważ znakomicie niwelują one wszelkie nieszczelności, które pojawiają się w oknach plastikowych. Biorąc pod uwagę materiał, z którego stworzona jest uszczelka, moglibyśmy wyróżnić uszczelki z PCV, uszczelki TPE oraz uszczelki silikonowe. Uszczelki z PCV są najtańszymi uszczelkami dostępnymi na rynku.

Wytłacza się je przy wykorzystaniu specjalistycznych profili, przez co prawidłowo przylegają do wszystkich uszczelnianych elementów. Wadą tego typu uszczelek jest szybkie odkształcanie się oraz niezwykle mała wytrzymałość na aspekty zewnętrzne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*