Jakie warunki trzeba spełnić, żeby można było myśleć o kupnie mieszkania, zalety mieszkań nowych i z rynku wtórnego

Kupno mieszkania to dla większości rodzin bardzo duże wyzwanie, zwłaszcza w Polsce. Ceny za mieszkania porównując je z zarobkami są bardzo duże, dlatego też konieczne jest posiłkowanie się kredytami bankowymi.

Od jakiegoś czasu są duże obostrzenia w tej kwestii, banki zaczęły wymagać odpowiedniego wkładu własnego a także wykazania się zdolnością kredytową. Jednak jeżeli ktoś ma kwestie finansowe uporządkowane i zwyczajnie będzie miał możliwość kupienia własnego mieszkania, to pozostaje wyszukać takie, w którym będzie chciał zamieszkać. Tu do wyboru są dwie możliwości, każda z nich posiada jakieś zalety i wady.

Sprawdź ten link – znajdziesz w tym serwisie zbliżone wiadomości, zatem to opracowanie (http://www.rentor.pl/osuszanie) tej tematyki na pewno również okaże się warte Twojej uwagi.

Pierwsza możliwość to kupno lokalu na rynku wtórnym.

W niejednym przypadku można trafić na mieszkania rynek pierwotny, jakie już będzie urządzone, i można w nim będzie od razu zamieszkać bez wielu tygodni urządzania. Pojawiają się również mieszkania do remontu, ale z kolei one kuszą niskimi cenami. Następnym plusem mieszkań na rynku wtórnym jest to, że są one przeważnie na osiedlach, jakie już jakiś czas stoją. Przez to zobaczyć można, jak przedstawia się cała niezbędna infrastruktura, czyli przedszkola, szkoły czy przychodnie lekarskie.

nowe mieszkanie

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com

Nowe mieszkania Wrocław często są oferowane na całkowicie nowych osiedlach, na których w zasadzie nic jeszcze nie ma. W takiej sytuacji powinno się być ostrożnym, bo okazać się może, że taki stan rzeczy pozostanie na dłuższy okres czasu i wszystko trzeba będzie załatwiać jeżdżąc gdzieś daleko. To niewątpliwie stanowi jakieś ryzyko przy kupnie nowego mieszkania, ale z kolei zalety są nie do przecenienia.

Przede wszystkim otrzymuje się mieszkanie zupełnie nowe, jakie powinno bez problemów służyć następne kilkadziesiąt lat, jeżeli zostało tylko odpowiednio wykonane. Ogromną zaletą jest to, że można je umeblować dokładnie tak jak się chce, w wielu przypadkach w czasie budowy jest nawet możliwość dostosowania wnętrza do preferencji mieszkańców. Oprócz tego aktualne mieszkania są stawiane bardzo nowoczesnymi metodami, dzięki czemu ich użytkowanie po prostu będzie ekonomiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*