Mieszkanie czy dom w zabudowie szeregowej we Wrocławiu – co kupić, na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Dużo osób stających przed wyzwaniem urządzenia swojego kąta, staje tym samym przed trudnością, co kupić – domek szeregowy czy mieszkanie w bloku? Z jednej strony w obu przypadkach będziemy mieli za ścianą sąsiadów, z drugiej jednak luksus życia jest absolutnie odmienny. Przed kupnem należy wiedzieć, na co zwrócić skupienie biorąc pod uwagę kapitał, jaki mamy.

Najważniejsze jest, żeby znać zasadnicze różnice pomiędzy domkiem szeregowym a mieszkaniem do kupienia we Wrocławiu. Z pozoru może wydawać się, że warunki w obu przypadkach są bliźniacze, ale to złe przekonanie.

Wrocław

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

Dom w zabudowie szeregowej wyróżnia się tym, że jest to domek jednorodzinny, którego ściany boczne – odmiennie do domku wolnostojącego – schodzą się ze ścianami bocznymi domów sąsiednich.To określenie dotyczy modułów środkowych takiej zabudowy. Wyjątkiem są rzecz jasna segmenty zabudowy szeregowej, które są na końcu – w tym przypadku aż trzy ściany (tylna, przednia i jedna boczna) są wolne. Ten segment przypomina raczej zabudowę bliźniaczą. Natomiast mieszkanie to kolektyw pomieszczeń mieszkalnych, znajdujących się w większym budynku, mających odrębne wejście (zobacz furtki wejściowe) i oddzielonych od mieszkań przylegających. W zależności od umiejscowienia mieszkania może mieć jedynie dwie ściany przylegające do innych mieszkań, a nawet wszystkie. To elementarne różnice, z których wynikają niedoskonałości oraz walory mieszkania w szeregówce lub mieszkaniu. Takim jak dla przykładu tutaj: nowe mieszkania wrocław.

Jeżeli chodzi o Wrocław, szeregówki to idealne rozwiązanie dla ludzi lubiących większą kubaturę oraz działkę przy domu. Mieszkanie w bloku ma zazwyczaj ograniczoną powierzchnię mieszkalną, a już na pewno nie spotkamy mieszkania z piętrem. W przypadku domu szeregowego nie ma takich utrudnień. Drugą zaletą mieszkania w domku szeregowym jest przylegający do niego teren. Nie jest to wielka powierzchnia, ale mimo wszystko opcja lepsza od betonowego balkonu w mieszkaniu. Są jednak osoby, które nie czują potrzeby zajmowania się ogrodem. Zarówno minusem i plusem, jest możliwość wybudowania garażu przy domu – taką możliwość mamy przy domku w zabudowie szeregowej, ale niektórym nie odpowiada takie wyjście ze względu na zapach rozchodzący się z garażu. Niektórzy decydują się na mieszkania do kupienia ze względu na spokój o dom, co wiąże się z bliskością sąsiadów, ale domki szeregowe nie ustępują tutaj niczym. Szczególnie, że przy bliskości sąsiadów nie mamy jednocześnie zakłócania z ich strony np. tupania w sufit lub wody zalewającej od sąsiada mieszkającego u góry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*