Dopasuj kominek do swojego domu

Kiedy termometry ukazują nam coraz mniejsze temperatury, a wakacje zamieniają się pomału w odległe wspomnienie, pragniemy się przy czymś ogrzać. Nic tak skuteczniej nie ogrzewa, jak trzaskający ogień z kominka.

kominek elektryczny

Autor: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Źródło: Optiflame/Glen Dimplex Polska

Ogień ratuje życie człowiekowi od czasów prehistorycznych.BHP – http://www.bhpprofesjonalnie.pl/7,uslugi-bhp -Jest także metaforą domostwa i namiętnej miłości. Ma także działanie terapeutyczne- patrząc się w żar, rozluźniamy się. Stąd też nie dziwi fakt, że mnóstwo ludzi decyduje się na postawienie w swoim domu kominka.

Jeszcze do niedawna na tego typu instalację mogły sobie pozwolić tylko osoby, które posiadały budynki jednorodzinne. Teraz kominek można postawić również w zabudowie rekreacyjnej i w budynkach wielorodzinnych. Nie mogą one być wyższe niż 12 metrów wysokości, ani liczyć więcej niż 4 kondygnacje.

Jeżeli zechcemy mieć kominek w naszym mieszkaniu, możemy wybierać spośród wielu nowoczesnych projektów. Możemy postawić klasyczny murowany kominek, który kojarzony jest z górskimi klimatami. Ale dla pasjonatów bardziej wyrafinowanych stylizacji też jest coś interesującego. Możemy zdecydować się na tradycyjne kominki na drewno lub węgiel, kominki na gaz i na biopaliwo. Następnym etapem jest wybranie poszczególnych części. Najpierw drzwiczki kominkowe. W wielu sklepach, także tych w internecie, dostaniemy przeróżne modele, w różnych cenach.

Szyba kominkowa jak z robax.pl to też dużo pomysłów. Nie zapominajmy, aby była wytrzymała na najwyższe temperatury oraz posiadała niezbędne atesty. W sklepach dostępne są już gatunki samooczyszczające się. Niezmiernie modne jest również szkło gięte. Może być ono wygięte po łuku, pod kątem lub trapezowo. Firmy robią szkło kominkowe dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Trzeba też się zaopatrzyć w specjalne akcesoria do kominka. Narzędzia kominkowe, czy stojaki na drewno powinny być w takim samym stylu.Dla jednych kominek jest metaforą rodzinnego ciepła. Dla innych- bogactwa. A dla niektórych to kiczowaty przedmiot, który pokazuje brak dobrego smaku u właścicieli. Prawda zapewne jest gdzieś w środku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*