Powtórne używanie wody deszczowej jest przyjazne dla przyrody i dobre dla naszego budżetu

Coraz więcej miast, ale także właścicieli domów jednorodzinnych, decyduje się na racjonalne magazynowanie wody deszczowej.
Od lat słyszy się o tym, że należy oszczędzać wodę.

rozsączanie

Autor: www.centro-therm.pl
Źródło: www.centro-therm.pl
Przez to tak modne stało się ostatnimi czasy rozsączanie wody deszczowej. W tym celu niezbędny jest montaż tuneli oraz zbiorników. Wygląda to tak, że woda deszczowa, która spływa rynnami dla przykładu z dachu albo tarasu, nie będzie odprowadzana do kanalizacji ściekowej, a rozprowadzana jest przy pomocy powyższych urządzeń. Dzięki licznym dziurkom w skrzynkach deszczówka niezwykle powoli wnika w ziemię, co wydaje się być niebywale dobre dla rabatek oraz krzewów, które mamy na działce. Nie służą im silne ulewy, ale systematyczne oraz delikatne nawadnianie (Zobacz więcej: nawadnianie ogrodów wrocław) wydaje się być dla nich idealne. Zbiorniki mogą być zakładane pod ścieżkami albo najnormalniej w świecie w ogrodzie. To, jak głęboko musimy je wkopać, zapewne podpowiedzą nam specjaliści, którzy będą robić cały system rozsączający. Najlepiej jednakże montować go na gruntach przepuszczalnych. W miejscach, gdzie mamy grunt raczej spoisty (na przykład glina) lepiej postawić na zbiorniki retencyjne. Owszem, zakładanie zbiorników pociąga za sobą pewne koszta, ale prędko się nam one zwrócą, ponieważ praktycznie przestaniemy używać wody ogrodowej, którą do tej pory podlewaliśmy kwiaty.

Po pewnym okresie inwestycja nam się zwróci i zapewne będziemy z tego powodu bardzo zadowoleni. Tym bardziej że będzie to projekt na wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*