Wyjątkowe i najbardziej uniwersalne materiały uszczelkarskie

Również w tych mocno, jak i mniej specjalistycznych przeznaczeniach uszczelkarskich, podstawowym zagadnieniem jest dobór odpowiedniego tworzywa oraz wielkości i kształtu uszczelnienia. Uszczelnienie powinno spełniać swoje zadanie bardzo często w konkretnych warunkach. Innym razem w warunkach ekstremalnych, bardzo szybko się zmieniających. Uszczelka zwykle narażona jest na stałe oddziaływanie kwasów, czy niskich temperatur.

Uszczelnianie masą Moorelastic® 50 Years Siliconized Sealant

Autor: B.M. Polska Sp. z o.o.

W sytuacji, gdy musimy zabezpieczyć na przykład łączenie (obejma nierdzewna) rur, do tego o szorstkiej lub nierównej powierzchni, niezastąpiony okaże się sznur teflonowy (polecany sznur teflonowy ). Duży przedział temperatur, w jakich utrzymuje swoje charakterystyki oraz duża elastyczność, pozwolą w bardzo przystępny i szybki sposób zabezpieczyć łączenie.

Dodatkowymi plusami, którymi może cechować się sznur teflonowy są: wysoka temperatura stałego działania, niezmienność wymiarów, wyjątkowa odporność na kontakt środków utleniających. Dodatkowo, nietoksyczność oraz fizjologiczna nieszkodliwość pozwalają stosować ten rodzaj uszczelnienia w kontakcie z wodą pitną oraz tym podobnymi. Dzięki jego elastyczności znajduje zastosowanie w licznych sytuacjach, w których znaczną część obciążenia ma przenosić materiał uszczelniający.

Kolejnym tworzywem uszczelniającym o różnorodnym przeznaczeniu są płyty uszczelkarskie (gambia.net.pl/plyty-uszczelkarskie-gambit/), takie jak temac (Gambia). Szeroki wybór grubości tych płyt i ich różnorodne specyfikacje pozwalają na bardzo dokładne dobranie do wymagań. Forma płyt temac umożliwia wycinanie prawie że nieskończoności obrysów. Z tego powodu możemy stworzyć doskonałe dopasowanie uszczelki do łączonych części.

Płyty uszczelkarskie stosowane są do zabezpieczania połączeń nieruchomych. Produkowane są z mieszanek różnorodnych surowców, mogą być zbrojone, na przykład metalem. Klasyfikować panele można według wielu kryteriów. Na przykład na podstawie temperatury pracy ciągłej, użytych materiałów, czy max ciśnienia.

uszczelnianie

Autor: Tytan Professional
Źródło: Tytan Professional

Duży wybór rozwiązań uszczelkarskich powoduje, że zawsze znajdziemy odpowiednie dla nas. Wybrane rozwiązanie bezproblemowo spełni swoją rolę oraz nasze wymagania. Oczywiście, przedstawione powyżej metody uszczelkarskie, nie są jedynymi dostępnymi na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*