Jakie są właściwości kostki brukowej oraz kto produkuje najlepszy granit?

Granit to bardzo popularny materiał, który jest używany do budowy m.in. jezdni, placów czy też ulic. Materiał tego typu cechuje niezwykle znaczna odporność na ściskanie, niska ścieralność, wysoka wytrzymałość na uderzenia, całkowita wytrzymałość na zamarzanie czy też niewielka nasiąkliwość wagowa.

Poza wspomnianymi właściwościami materialnymi, granit może się wyróżnić również niezwykle dużymi zaletami wizualnymi. Wyłącznie kamień naturalny tak dobrze współgra z otoczeniem. Nawierzchnia, która została wykonana z kostki brukowej jest stylowa, trwała i przede wszystkim bezpieczna w eksploatacji, gdyż ma właściwości antypoślizgowe. Surowiec tego typu dostarcza kopalnia granitu Strzegom, która produkuje kostkę brukową szarożółtą i jasnoszarą o wymiarach m.in. 4/6 czy też 15/18. Może mieć ona kształt równoległościanu albo sześcianu. Naturalnie na osobiste żądanie klienta kopalnia w Strzegomiu mogłaby wyprodukować kostkę o innym rozmiarze i innym kształcie. W wypadku kostki surowo-łupanej możliwe są w pewnej mierze załamania krawędzi. Dopuszczalne są poza tym wypukłości i wgłębienia. Boczne ścianki są możliwie prostopadłe względem płaszczyzny górnej.

rynek

Źródło: www.flickr.com
Tryby

Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman – Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com
W asortymencie kopalni znajduje się kostka w kolorze bordowym, jasnoszarym, grafitowym oraz szarożółtym, dlatego też kopalnia może zaproponować płyty granitowe ze Strzegomia w niezwykle okazałej tonacji. Ich bardzo dobre właściwości powodują, że są one chętnie wykorzystywane jako znakomity materiał do budowy schodów, podłóg czy też elewacji.

Towary wywodzące się ze strzegomskiej kopalni cechują się wyjątkowymi cechami estetycznymi oraz najwyższą jakością wykonania. Niezwykle bogata oferta firmy z pewnością ułatwi inwestorom realizowanie nawet w najwyższym stopniu fantazyjnych projektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*