Zaprojektuj swój ogród pięknie oraz funkcjonalnie, wykorzystując odpowiednie rośliny i kamienie

Ogród jest uzupełnieniem budynku i musi wyglądać równie nienagannie oraz pięknie. Zazwyczaj to właśnie ogród bywa wizytówką posesji, bowiem jest on wystawiony na spojrzenia postronnych osób. W dzisiejszych czasach jest tak wiele ciekawych produktów aranżacyjnych dla obiektów zielonych, jak też kwiatów, że możliwe jest fantazyjne i kreatywne urządzanie ogrodów. Trzeba to spożytkować, by móc cieszyć się piękną przestrzenią wokół domu.

ogród

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com
Jak planować własny ogród?

Szukając odpowiedzi na pytanie, jak zaprojektować przestrzeń wokół domu, należy zadać sobie pytanie, jak zamierza się wypoczywać w tym miejscu.Otrzymana odpowiedź pozwoli nam idealnie dostosować projekt ogrodu do naszych osobistych potrzeb i wymagań – Kohut. Ogromne znaczenie ma tutaj też wielkość terenów zielonych i to, czy posiadana przestrzeń zezwoli nam na zaprojektowanie grządek oraz wyznaczenie dróżek, czy jedynie na zasianie pięknego trawnika oraz sadzenie ozdobnych roślin. Jeżeli do swojej dyspozycji mamy większą ilość miejsca, można stworzyć doprawdy piękny ogród, w którym będzie miejsce na niewielką architekturę ogrodową, grządki z kwiatami, ścieżki czy świeże, zielone trawniki.

Zamierzasz wytyczyć ścieżki? Wykorzystaj kamienie do ogrodu

Ciekawym i dość praktycznym wyjściem w przypadku ogrodów przydomowych okazują się ścieżki. Wąskie chodniczki wyznaczone z użyciem drobnych kamieni czy kory, prezentują się bardzo pięknie na tle soczystych, zielonych trawników. Czasem otaczają je znaczniejsze kamienie albo bywają one obsadzone kwiatami i krzewami. (otoczaki – kohut) Takie ścieżki pełnią nie tylko role dekoracyjne, ale również posiadają zastosowanie praktyczne, gdyż dzięki nim można wygodnie przemieszczać się po ogródku bez konieczności deptania i niszczenia zadbanych trawników. Główny wjazd do domu oraz ścieżki ogrodowe warto zaplanować w podobnym stylu.

piękne otoczaki w ogrodzie

Autor: Navin75
Źródło: http://www.flickr.com
Wykorzystaj także otoczaki (strona otoczaki białe zobacz więcej )

Przy projektowaniu ogrodów z sukcesem są stosowane też otoczaki. Te piękne kamienie spotyka się w niesamowicie zróżnicowanej palecie kolorystycznej, dzięki czemu można tworzyć wyjątkowo interesujące projekty. Otoczaki bywają wykorzystywane do budowania ścieżek, podsypywania grządek, stanowią świetne podłoże pod krzewy oraz drzewa, ponieważ hamują porost chwastów. Wielkie kamienie cudownie prezentują się jako ozdoba trawników, rabat, ogrodów skalnych i uzupełnienie architektury ogrodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*