Praktyczne płoty w domkach jednorodzinnych i na terenie osiedli.

Jeszcze całkiem niedawno można było mieć wrażenie, że ogrodzenia panelowe są używane przede wszystkim jako ogrodzenie obiektów przemysłowych (siatki techniczne), obiektów sportowych (boiska, korty tenisowe). Ale niezwykle szeroka propozycja i coraz praktyczniejsze wzory spowodowały, iż obecnie płoty panelowe są używane jako ogrodzenia systemowe na prywatnych posesjach, wykorzystywane w budownictwie jednorodzinnym i na terenie osiedli.

Panele ogrodzeniowe

Autor: Armcon Precast
Źródło: http://www.flickr.com
Najnowsze ogrodzenia systemowe to nie tylko płoty panelowe, lecz także bramy czy też ruchome, pojedyncze sztachetki i elementy na specjalne zamówienie (więcej o ogrodzeniach systemowych). Jeżeli akurat rozglądamy się za tego typu ogrodzeniem, obejrzyjmy sobie z czystej ciekawości propozycje kilkunastu producentów, wpisując „panele ogrodzeniowe producent”. Tym sposobem najszybciej znajdziemy kompleksowe systemy ogrodzeń, jak i pojedyncze komponenty. Ogrodzenie systemowe to rzecz, która powinna być mocna, wieloletnia, wytrzymała na mechaniczne działania i negatywny wpływ temperatury. Upewnijmy się, czy będą wytrzymałe te panele ogrodzeniowe producent musi umieścić pewne wytyczne wytrzymałości na stronie swojego sklepu albo przynajmniej polecenia od zadowolonych klientów i firm oraz wskazówki dotyczące konserwacji (szczególnie przy łączeniach itp.). Oczywiście spora ilość producentów produkujących furtki panelowe zareklamuje, że gwarantuje idealne połączenie wysokiej jakości i niesamowicie korzystnej ceny, lecz koniecznie trzeba dokładnie to sprawdzić. Jeżeli mamy już własny projekt płotu albo bramy, zwróćmy się do producenta, który na życzenie klienta zrealizuje też projekty według wskazówek.

Zastanówmy się też, czy będziemy decydować się na ogrodzenia stalowe, które charakteryzują się solidnością. Pokryte są one warstwą antykorozyjną, dzięki czemu stal (zobacz również – profile zimnogięte) jest dużo bardziej odporna na warunki atmosferyczne. Dość często spotyka się także panele drewniane, które wyglądają pięknie, jednak w zestawieniu z ogrodzeniami stalowymi są mniej trwale i wymagają zaangażowania przy impregnacji i utrzymaniu w dobrej kondycji. Czasem trzeba wymienić elementy takiego ogrodzenia. Można zamówić również ogrodzenia z elementów betonowych, które mogą przybierać ciekawe formy i kolory.

Odpowiednio wybrane i poprawnie wykonane ogrodzenia z pewnością będą idealnie wpasowywać się w otoczenie – to zależy od naszego wyboru. Solidne siatki, panele albo elementy z betonu o gęstym ułożeniu pozwalają odciąć się od sąsiadów, a rzadsze płoty są rodzajem nakreślenia miejsca działki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*