Jaki typ kotła najlepszy będzie do jednrodzinnego domu?

Wybór pieca centralnego ogrzewania posiada bardzo duże znaczenie dla komfortu wszystkich domowników i dla kosztów eksploatacyjnych domu. Niezwykle istotnym aspektem wyboru pieca będzie jego rodzaj a także specyfika zasilania pieca i pomocnicze funkcje.
Gdy nabywamy piec CO trzeba pamiętać o tym, aby tego typu zakup był dobrze zaplanowany oraz dostosowany do indywidualnych zapotrzebowań.

cement

Źródło: pixabay.com
Sposób zasilania pieca jest to pierwsza kwestia, na którą trzeba zwracać uwagę zanim kupimy kocioł. Rodzaj paliwa, którym zasilany jest kocioł będzie posiadał wpływ na ceny ogrzewania i na komfort obsługiwania samego pieca.

Czy chcesz zgłębić omawiane zagadnienie? Jeśli tak, to sprawdź rekomendowany link (https://prefeko.com.pl/produkt/stopien-u327-mss-long-protection-stal-konstrukcyjna-3/), a na pewno odnajdziesz takie informacje, które okażą się niesamowicie przydatne.

W jednorodzinnych domkach najczęściej montuje się kotły na gaz, piece na pellet albo piece na ekogroszek. Piece gazowe są to jedne z najpopularniejszych kotłów, które stosowane są w domach jednorodzinnych. Tego typu piece zapewniają optymalną temperaturę we wszystkich pomieszczeniach i są ponadto niezwykle komfortowe w obsługiwaniu. Gazowe piece nie produkują zanieczyszczeń w kotłowni oraz w bardzo łatwy sposób mogłyby być rozbudowywane. Funkcjonalność pieców gazowych porównywalna jest z funkcjonalnością pieców elektrycznych. Ale kotły gazowe odróżniają od pieców elektrycznych znacznie mniejsze koszty eksploatacji. Kotły gazowe dostępne są w dość różnorodnych cenach. Cena kupna waha się od 5 do 15 tysięcy i jest to uwarunkowane od mocy oraz specyfiki kotła.

piec
Piece na pellet należą do coraz popularniejszych rodzajów kotłów, które cechują się dość niskimi kosztami używania. Zazwyczaj takie piece mają automatyczne podajniki oraz niezwykle olbrzymie pojemniki paliwa. W jednorodzinnych domkach będą sprawdzać się tak piece z podajnikiem ślimakowym jak i z podajnikiem pneumatycznym.

Jedyną niezwykle ważną niedogodnością do stosowania tego typu kotłów jest konieczność posiadania dość znacznej przestrzeni magazynowej, w jakiej będzie gromadzone paliwo. Opał, który spalimy w ciągu jednego sezonu zająć może kompletne pomieszczenie lub może być umiejscowione w zbiorniku zewnętrznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*