Laserowe zabiegi – jakie schorzenia kurują?

Użytkowania laserów w leczeniu jest współcześnie nadzwyczaj powszechne. Promienie lasera znalazły wykorzystanie w bardzo wielu sferach leczenia, przykładowo w chirurgii, ginekologii, okulistyce, czy też dermatologii.
Na przykład termoablacja w trakcie której spożytkowany może być zaawansowany laser – to zabieg ambuLatoryjny, realizowany w znieczuleniu miejscowym i umożliwiający osobie chorej bezzwłoczny powrót do powszednich zajęć.

Zabieg tenże wykorzystywany jest w leczeniu nowotworów złośliwych.
łącznik termoizolacyjny

Autor: Schöck
Źródło: Schöck

laser

Autor: Włodarzewska SA.
Źródło: Włodarzewska SA.
Zabiegi laserowe z powodzeniem stosuje się też w dermatologii, przykładowo przy większych zmianach trądzikowych, także przy łysieniu albo zamykaniu naczynek. W owej dyscyplinie medycyny użytkuje się zwykle lasery wysokoenergetyczne a także lasery niskoenergetyczne. Te pierwsze mogą być pomocne przy schorzeniach nowotworowych, przy naczyniakach, albo oparzelinach. Natomiast niskoenergetyczne lasery pomóc mogą w procesie wygajania się rozmaitego rodzaju ran.
Chociaż w naszym kraju nie jest to jeszcze ogromnie rozpowszechnione, to powinniśmy nadmienić, iż następną dyscypliną, w której użytkuje się laser, jest także ginekologia. Zabiegi wykonywane na ciężko przystępnych miejscach mogą być dzięki leczeniu laserowemu bezpieczne. Częstokroć są także wsparciem dla onkologicznego leczenia. Zabiegi te mogą polegać na zniszczeniu chorobowo zmienionej tkanki czy też zniszczeniu krwionośnych naczyń, leczeniu nadżerki. W onkologicznym leczeniu bardzo pomocna jest też tzw.

Podoba Cię tego typu tekst? W takim razie sprawdź ponadto to, w tym miejscu również znajdują się tylko świetne informacje, które na pewno Cię zaciekawią.

mammografia laserowa, jaka może wykryć poziom podniesionej hemoglobiny.

Coraz to w wyższym stopniu częściej przeprowadzanym zabiegiem wykorzystującym laserową wiązkę, jest bez wątpienia też korekcja wzroku. Wiązki lasera skorygować mogą na przykład krótkowzroczność, astygmatyzm a także rozmaite połączenia owych wad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*