Który klimatyzator nabyć do domu?

Nasz klimat niewątpliwie się ociepla. Czujemy to wszyscy. Należy zatem zastanowić się nad zainstalowaniem klimatyzatora, dającego przyjemne, zimne powietrze. A więc który klimatyzator nabyć do domu?
Klimatyzatory mobilne – jest to podejście najprostsze.

Klimatyzacja Toshiba nie będzie wymagać kucia ścian a także prowadzenia przewodów. Warunek jest jeden – bliskość okna. Przez nieco rozchylone okno, giętką rurką, odprowadzane będzie na zewnątrz ciepłe powietrze z naszego pomieszczenia. Wadą tychże przyrządów jest względnie mała wydajność (przede wszystkim z przyczyny rozchylonego okienka), ponadto są bardzo hałaśliwe. Powinniśmy również mieć na uwadze, iż tego rodzaju klimatyzator to ponadprogramowy sprzęt w mieszkaniu, jaki zajmie dużo powierzchni. Na pewno nie powinniśmy na urządzeniu stawiać żadnych rzeczy, ani także przykrywać wentylacyjnych kratek, ponieważ zaburza to jego pracę oraz może doprowadzić do jego przegrzania. Tego typu klimatyzatory rekomendowane są najczęściej do niedużych wnętrz.
Regularna mieszanina kolorów dachówki

Autor: Wienerberger
Źródło: Wienerberger
Klimatyzatory typu „split” złożone są z jednostki zewnętrznej a także wewnętrznej. Wewnętrzna jednostka wyekwipowana jest w tzw. parownik, wentylator nadmuchowy jak też układ sterujący. Występują one w rozmaitych wersjach, zależnie od metody montażu. Najbardziej popularne są przyrządy instalowane na ścianę. Wyglądają dosyć efektownie, a wytwórcy prześcigają się w projektowaniu ich w innowacyjnych, ciekawych formach.

Bez skrępowania więc możemy eksponować je na ścianach, instalując przykładowo nad łóżkiem w alkowie bądź nad sofą w salonie. Zwykle spotyka się je w białym odcieniu, ale mogą być również wykończone przyciemnianym lustrem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*