Co przekonuje do wyboru drzwi płaskich a co za wybraniem modułowych oraz które z nich nie zrujnują naszego portfela?

Niezwykle często, gdy wybieramy drzwi wewnętrzne, możemy spotkać się z dylematem czy wybrać drzwi płaskie czy modułowe.
Drzwi modułowe są w większym stopniu stabilne, odporne oraz mocniejsze.

drzwi modułowe

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei drzwi płaskie będą lżejsze i bardziej subtelne. Musimy pamiętać o tym, że drzwi modułowe są to w inny sposób mówiąc drzwi ramowe lub 5-cio elementowe. Są to takie drzwi, których konstrukcja składa się z dwóch ramiaków pionowych, poprzeczki górnej oraz dolnej oraz z wypełnienia. To wypełnienie to może być płycina o grubości 10-22mm albo szyby, które mają grubość 4 mm. Drzwi modułowe nawiązują do tradycyjnych, ciężkich skrzydeł, które od dawna są używane w naszych mieszkaniach. Drzwi modułowe wygrywają z drzwiami płaskimi pod względem ilości wzorów. Prawie bez ograniczeń możemy w drzwiach modułowych stosować drobiazgi ozdobne. Jeśli zależy nam na wyszukanym charakterze wewnętrznych drzwi, to musimy wybrać drzwi modułowe.
sposób

Autor: Selena SA
Drzwi płaskie posiadają w większym stopniu współczesny wygląd i nadają przestrzeni lekkości. Znakomicie będą sprawdzać się w jakimkolwiek pomieszczeniu i różnych zastosowaniach. Możliwości ozdobne tego typu drzwi są stanowczo mniejsze. Jeśli nie chcemy, aby montowane wewnątrz drzwi nadszarpnęły poważnie nasze finanse, wtedy musimy wybrać drzwi płaskie, które są w większym stopniu ekonomiczne. To drzwi, które wybierane są wielokrotnie przez osoby, które chcą urządzić swoje pierwsze lokum. Jest to doskonałe wyjście także dla osób, które lubią często zmieniać wystrój pokoju. Drzwi płaskie będą najlepsze dla osób, które pragną coś szybko zmienić w kompozycji. Drzwi modułowe są bardziej kosztowne od drzwi płaskich, ale zaliczają się do średniej cenowej półki.

Znaczy to, że możemy wydać na tego typu drzwi mniej, niż na skrzydła fornirowane albo skrzydła ze szkła. Obydwa te rodzaje drzwi wyróżniają się najlepszą trwałością i bezpieczeństwem eksploatacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*