Pomysły na zadaszenie tarasu i balkonu

Wypoczywając na balkonie dobrze mieć w zasięgu ręki praktyczną oraz stylową osłonę, w której cieniu zdołamy się ukryć w razie potrzeby.
Jeśli nad lodżią nie wystaje zadaszenie, pomyśleć należy nad innym błyskotliwym wyjściem.

zadaszenie balkonu

Autor: Tomas Riehle
Źródło: Schϋco
Odpowiednie zadaszenie balkonu nie jedynie osłoni Cię przed słońcem czy deszczem, lecz także spowoduje, że balkonowa przestrzeń stanie się kameralna. Na małych balkonach świetnie sprawdzi się łamany deszczochron. Dzięki temu, że podstawa jest dopasowywana, bez problemu możesz zmienić kąt nachylenia czaszy i dzięki temu efektywnie zabezpieczać się przed słonecznymi. Na bardzo dużym tarasie wspaniale sprawdzi się z kolei duży deszczochron na wysięgniku. Ów parasol posiada na ogół wygodną korbę, za pomocą której możesz łatwo go otwierać i zamykać.
Innym doskonałym rozwiązaniem mogą być tzw. markizy. Posiadają one przeróżne rozmiary, więc świetnie sprawdzą się zarówno na niedużych, jak również na obszernych balkonach. Nowoczesne modele świetnie ochraniają zarówno przed promieniami słońca jak także przed opadami. Występują dwa typy markiz – zwijane ręcznie przy pomocy korbki i sterowane elektrycznie. Te ostatnie są rzecz jasna o wiele wygodniejsze – wystarczy parę naciśnięć pilota, by markiza zatrzymała się w stosownym miejscu lub (Zobacz też: nawilżacz powietrza) zupełnie się zwinęła. Wytwórcy markiz starannie dbają, by ich wyroby mogły się pochwalić urozmaiconym wyglądem.

Możemy zatem wybierać wśród artykułów jednobarwnych, monochromatycznych albo upiększonych krzykliwymi wzorkami, takimi jak dla przykładu różnokolorowe pasma czy też różnobarwne kwiatowe motywy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*