W czym może Ci pomóc architekt?

Każdy, ktokolwiek stawia budynek, korzystał będzie z pomocy projektanta. Będziemy potrzebować przynajmniej jego pieczątki z numerem upoważnień na planie.
Prawo budowlane powiada, iż jeżeli stawiasz dom, projektant z należytymi uprawnieniami będzie niezbędny.

inwestycja

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan
To właśnie on przygotowuje projekt budowlany, na bazie którego pozyskuje się pozwolenie na budowę. To on zdecyduje o bardzo istotnych kwestiach, przykładowo jaką grubość powinna posiadać otulina zbrojeniowa, etc. Jego wskazówka może nam się przydać przy zakupie działki, a także przy określeniu rozmiarów potrzebnej kubatury. Większa część inwestorów, szczególnie wznoszących pierwszy domek, ma z tym kłopoty.
Architekt może również pomóc Ci w doborze gotowego projektu. Powinniśmy skorzystać z tego, gdy poszukuje się projektu do wybranej parceli. Umowę na zrealizowanie projektu podpiszesz z architektem, gdy jesteś pewien, że pragniesz skorzystać z jego usług.

Czy po przestudiowaniu tego tematu masz pytania? Jeżeli tak, to kliknij tu oraz poznaj więcej informacji (http://www.olejnik.pl/przenosniki-olejnik-w-reklamie-tvn/) odnośnie prezentowanej problematyki.

Powinna być ona w taki sposób sporządzona, aby po kolejnych krokach zapewnić możność wycofania się, gdyby odmieniły się plany czy też współpraca nie układała się doskonale.

Pierwszym krokiem będzie tak zwany projekt koncepcyjny. Możemy się z architektem umówić wyłącznie na wykonanie takowej koncepcji. Możemy również – za zgodą architekta – następne etapy polecić komuś innemu.

Drugim krokiem jest projekt architektoniczny, zatem opracowanie dokumentacji w zakresie nieodzownym do pozyskania pozwolenia na budowę domku. Ów projekt mieści również podstawowe rozwiązania konstrukcji i armatury i powinien być wystarczającą bazą do pobudowania prostego domku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*