Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Wewnętrzne drzwi mogą „wtopić” się w wystrój mieszkania i być nieomalże niezauważalne, bądź stać się interesującym fragmentem aranżacji naszego mieszkania.
Jeśli idzie o drzwi nowoczesne, wybór ich jest obecnie tak ogromny, że bez żadnego kłopotu dopasujemy je do architektury pomieszczenia oraz do naszych gustów.

drzwi nowoczesne

Autor: Cermag
Źródło: http://www.cermag.com.pl
Ostatnio coraz bardziej popularne są skrzydła wykończone w taki sam sposób jak ściany sterownik do rolet (możesz nabyć skrzydła, które przeznaczone są do samodzielnego oklejenia tapetą). Jeżeli jednakże zależy nam na wyeksponowaniu skrzydła, możliwości mamy równie wiele – fabrykanci oferują skrzydła zrobione z rozmaitych surowców, w rozlicznych kolorach.
wrocław

Autor: falkowata
Źródło: http://www.flickr.com

Z czego wytwarza się wewnętrzne drzwi? Najczęściej z drewna. Najczęściej z dębu albo mahoniu. Skrzydła kupujemy wykończone albo w surowym stanie, jedynie zaimpregnowane – wówczas o ich ostatecznym odcieniu zdecydujemy my, przykładowo malując je farbą bądź lakierem. Z kolei drzwi wykonane z płyt drewnopochodnych HDF wykończone są fornirem albo okleiną. Skrzydła zrobione z hartownego szkła są tak samo solidne jak te zrobione z innych surowców. Będzie to dobre wyjście, gdy zależy nam na doświetleniu pomieszczeń albo wizualnym powiększeniu ich. Zapewnią prywatność, jeżeli użyjemy nieprzeźroczystego (przykładowo piaskowanego) szkła. Przed eskapadą do budowlanego marketu upewnij się koniecznie, jakiego rodzaju drzwi będą Ci potrzebne, to znaczy: lewe czy prawe.

Jakim sposobem je zidentyfikować? Starczy stanąć przed drzwiami w taki sposób, ażeby otwierały się w Twym kierunku – jeżeli zawiasy znalazły się po lewej stronie, to znaczy, iż drzwi są z pewnością lewe (i odwrotnie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*