W jaki sposób możemy wysuszyć zwilgotniałe mury starych budynków?

Problem z zawilgoconymi murami pojawia się w wielu budowlach, tak w budownictwie zabytkowym, jak również nowych domach.
Przyczyną może być brak izolacji bądź błędy wykonawcze.

Oprócz tego zawilgocenie ścian wynikać może z wpływania czynników zewnętrznych, takich jak przykładowo: atmosferyczne opady, podciągana kapilarnie i wilgotność: kondensacyjna jak też higroskopijna.

okna

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus
Jak obecnie wygląda osuszanie budynków? Ażeby podołać kłopotowi zwilgotniałych ścian, bez potrzeby naruszania konstrukcji domku oraz obkuwania tynków, współcześnie wykorzystuje się metodę, która polega na zrealizowaniu bądź odtworzeniu poziomej izolacji poprzez iniekcję. Zasada owa polega na szprycowaniu właściwego płynu w głąb ściany, jaki w po jakimś czasie się krystalizuje, zatykając kapilary jak też blokując podciąganie wilgoci. Najlepsze zdaje się być suszenie naturalne, zatem przewietrzanie budowli.

Publikowany wpis, to nieprawdopodobnie wciągający materiał? Jeżeli również tak sądzisz, to kliknij na odmienny wątek, a oryginalna wiadomość (https://www.prymat.net/oferta/rusztowania/rusztowania-elewacyjne/) sprawdzi się tu niezwykle.

Niestety, trwać to może wiele dni, zwłaszcza że aura nie za każdym razem pozwoli na wietrzenie wnętrz. W wielu wypadkach niezbędne może okazać się zatem korzystanie z urządzeń mechanicznych, jakie niewątpliwie przyspieszą cały proces. W lecie, kiedy temperatury za oknem są wysokie, warto skorzystać z wentylatorów, jakie z pewnością przyspieszą naturalny obieg powietrza. W trochę chłodniejszych czasach trzeba puścić w ruch Urządzenia grzewcze – mogą być to kaloryfery czy też dodatkowe ogrzewacze.

Wiatraki też będą musiały zostać włączone, aby powietrze mogło być cały czas skutecznie wymieniane. W przeciwnym wypadku temperatura w środku będzie nazbyt wysoka, co doprowadzić może do wypaczenia elementów drewnianych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*