Co to jest tlenomierz i w jakich miejscach się go wykorzystuje?

Tlenomierz jest wykorzystywany do obliczeń stężenia tlenu w powietrzu za pomocą procedury przepływowej. Poddawany kontroli gaz jest podawany do urządzenia przez specjalistyczne króćce.
Dzięki temu jest możliwe uruchomienie miernika tlenu w układ specjalnych rurek pobierających tlen z badanego obszaru.

robota

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com
Przepływ mierzonego gazu powinien być wymuszony dla przykładu przez pompkę powietrza. Jeżeli chodzi o wyniki pomiarów, to są one transmitowane przez prądowy dwuprzewodowy interfejs będący podstawowym sposobem na złączenie urządzeń pomiarowych w miejscu, gdzie zainstalowane są specjalne systemy. Specjalny interfejs stosuje linię o jakiejkolwiek polaryzacji i umożliwia przesyłanie bez żadnych strat danych równocześnie z zasilaniem nawet na stosunkowo znaczne odległości przy typowych przewodach (przykładowo skrętka telefoniczna – na aż 1km). Taki miernik tlenu można by podłączyć bezpośrednio do reguLatora albo do np. laptopa – dla przykładu do takiego, który ma zainstalowany program poprzez interfejs albo przez jeden z dużej ilości koncentratorów danych.
Jeżeli chodzi o zakres zastosowań miernika tlenu, to stosuje się go przykładowo przy mierzeniu stężenia tlenu w pomieszczeniach upraw pieczarek, do badania emisji gazów w przemyśle, do monitoringu atmosfery w celach zagwarantowania bezpieczeństwa, do badania pracy systemów wentylacyjnych w różnych budynkach, dla przykładu w budynkach inwentarskich czy w biurach. Tlenomierz może posiadać również pomocnicze wyposażenie w formie zasilacza sieciowego czy przykładowo filtru powietrza.

Jeżeli interesują Cię zaprezentowane zagadnienia, to wejdź w widoczny link. Pod nim umieściliśmy dostęp ekstra (https://www.bscav.eu/tlumaczenia-symultaniczne-trojmiasto/) do bardziej precyzyjnych informacji związanych z tym przedmiotem.

Niezwykle istotne jest to, że nie można by doprowadzać do okoliczności, gdy wykrapla się woda po wewnętrznej stronie tlenomierza.

W przypadku używania go do mierzenia powietrza pobieranego ze stosunkowo ciepłych i wilgotnych miejsc, dla przykładu z pieczarkarni, trzeba przed tlenomierzem zastosować zewnętrzny filtr osuszający.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*