Kto może mieć bardziej znaczące zapotrzebowanie na magnez i na co należy zwracać uwagę podczas jego kupowania?

W aptekach niezwykle często można usłyszeć pytanie dotyczące rekomendowanego preparatu z magnezem.
Ostatnio panuje swoista moda na stosowanie suplementów zawierających taki pierwiastek i stanowi to niezwykle dobre podłoże dla wszystkich producentów tego typu suplementów.

fotka - miasto

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

klienci

Źródło: pixabay.com
dobrze wyposażona kuchnia

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Pragną oni na wszelkie sposoby zwrócić naszą uwagę na wytwarzane przez swoją firmę produkty. Jesteśmy więc poniekąd „bombardowani” różnymi sloganami reklamowymi – takimi jak przykładowo: Maksymalna porcja magnezu, natomiast kolorowe pudełka z niezwykle widocznymi cyframi bardzo często odwracają naszą uwagę od rzeczywistego składu konkretnego produktu. Próbuje się w taki sposób stworzyć wrażenie, że określony towar jest znacznie bardziej wartościowy niż jest w rzeczywistości. Wiele osób posiada kłopot z tym, jak się znaleźć w tym szczególnym labiryncie. Zatem nade wszystko należy stronić od dokonywania decyzji na bazie jedynie reklam telewizyjnych lub w barwnie ilustrowanych czasopismach.
Zanim dokonamy zakupu, musimy dokładnie się przyjrzeć składowi danego preparatu. Dzienne zapotrzebowanie na magnez jest niezwykle zróżnicowane.

W zalewie otaczających nas tekstów ciężko jest odnaleźć naprawdę wartościowe informacje. Dlatego jeśli ciekawi Cię taki post, to koniecznie zobacz rekomendowane info.

Przykładowo w przypadku osoby dorosłej równa się ono zazwyczaj 340 mg jonów magnezu.

Wymaganie to wzrasta zazwyczaj u kobiet spodziewających się potomstwa i w czasie okresu laktacji, u młodzieży w trakcie wzmożonego rozwoju, u osób pracujących fizycznie w trudnych uwarunkowaniach, u zawodników sportowych i w mnogich stanach chorobowych, jakim może towarzyszyć strata magnezu. Należy pamiętać o tym, że wymaganie na magnez dotyczy kationów magnezu Mg 2+, a nie całego związku, w jakim taki pierwiastek występuje w preparacie handlowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*