Jak może wyglądać montaż paneli wykonanych ze szkła i gdzie one mogłyby być zastosowane?

Przeważnie panele ze szkła można było spotkać w kuchni albo w łazience, ponieważ w takich miejscach prawidłowo sprawdzają się jako zamiennik płytek. Coraz częściej można je napotkać w salonie, w sypialni czy w pokoju dziecinnym.
Gdy już panel szklany będzie zamówiony, to warto wiedzieć w jaki sposób musi przebiegać proces montowania tego typu panela, aby mieć pewność, że wszystko zostało zrobione w odpowiedni sposób.

panel szklany

Autor: iStock
Źródło: iStock
Miary są wykonywane za pomocą mierników laserowych, które pozwalają wyłapać nawet najmniej widoczne nierówności niezauważalne dla oka. Od wymiarów wnęki trzeba ująć odpowiednie luzy czyli trzeba odjąć po kilka milimetrów, aby panele swobodnie wchodziły w wyznaczone miejsce. Profesjonalni graficy dopasują wybrane motywy do wymiarów paneli w wymiarze rzeczywistym. Każdy z projektów realizowany jest indywidualnie po uwzględnieniu pierwotnej kompozycji pomieszczenia. Jest także możliwość dostosowania palety kolorów panelu do odcienia wystroju wnętrza (wykończenie wnętrz warszawa) przykładowo pod odcień boazerii albo ściany.
Szklane panele wykonane są ze szkła spełniającego normy bezpiecznego szkła CE. Laminuje się je wielowarstwowo w specjalnym piecu próżniowym w niezwykle dużej temperaturze. W skład laminatu po kolei wchodzą folia z nadrukiem, wysokiej jakości folia transparentna oraz tafla szkła. Wszystko następnie zostaje oklejone dokoła, żeby do środka nie dostały się jakiekolwiek nieczystości. W taki sposób przygotowany wypał zostaje wkładany do gorącego pieca na około dwie godziny. Folia transparentna rozpływa się oraz zgrzewa na stałe grafikę ze szkłem. Wyroby szklane muszą być transportowane w pionie oraz powinny być odpowiednio zabezpieczone przed stłuczeniem albo obiciem w trakcie jazdy.

Barierą w drodze paneli do lokali są wąskie klatki schodowe, ciasne zakręty i windy. Panele szklane to duża powierzchnia z małymi cięciami oraz łączeniami, z tego też powodu instalacja tego typu paneli nie zajmuje długo i jest czysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*