Czy warto kupować droższy oczyszczacz powietrza?

Żadna osoba nie lubi przepłacać, jednak jednocześnie każdy pragnąłby oddychać jak najczystszym powietrzem oraz zapewniać swojej rodzinie jak najlepsze i w najwyższym stopniu odpowiednie warunki życia. W tym momencie pojawia się jednak dylemat, który odnosi się do doboru odpowiedniego oczyszczacza.

gospodarka

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
Czy należałoby kupić relatywnie tani oczyszczacz czy wybrać jednak towar w większym stopniu uznanego wytwórcy. Warto zobaczyć z czego tak naprawdę wynika różnica w opłacie końcowej produktu. W takiej sytuacji można by zdecydować, czy w większym stopniu kalkuluje się kupić dwu albo trzykrotnie mniej kosztowny oczyszczacz produkcji chińskiej, czy droższy produkt odmiennego wytwórcy. Każdy z nas kieruje się innymi przesłankami podczas zakupu urządzeń AGD. W pierwszej kolejności zazwyczaj zwracamy uwagę na koszt danego produktu. W wypadku dwóch topowych modeli odmienność w cenie jest naprawdę znaczna. Model popularnego pochodzącego z Chin wytwórcy może kosztować około 550 zł, natomiast towar producenta japońskiego około 2000 złotych. Trzykrotnie mniej kosztujący odświeżacz musi zwrócić na siebie uwagę nabywców.

Trzeba stwierdzić, że przy tak niskiej cenie kupna właściwości techniczne urządzenia są faktycznie dobre. Dzisiaj na rynku oczyszczacz (zobacz: oczyszczacz powietrza opinie) powietrza w kwocie od 1000 złotych jest przeznaczony do oczyszczania lub niezwykle niewielkich pomieszczeń lub ich parametry technologiczne pozostawiają wiele do życzenia. Należy namyśleć się, czy warto kupować kosztujący 2000 złotych towar japońskiego producenta w sytuacji, gdy ich substytuty są ponad dwa razy tańsze.

W przypadku oczyszczaczy powietrza niestety same koszty zakupu to nie wszystko. Dla przykładu różne modele wymuszają ponoszenie cyklicznych opłat powiązanych z wymianą filtrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*