Który klimatyzator przenośny nabyć? Poradnik

Urządzenia do klimatyzacji mobilne coraz nagminniej pojawiają się w naszych mieszkaniach. O ich wziętości zadecydował nie wyłącznie komfort termiczny, lecz także szybki montaż.
Wystarczy tylko umocować rurę odprowadzającą ciepłe powietrze, podłączyć przyrząd do prądu i cieszyć się chłodem.

W szczególności przydają się tam, gdzie zachodzi potrzeba zmieniać miejsce urządzenia lub ( obróbka metalu ) nie ma możliwości zainstalowania klimatyzacji stacjonarnej. Do tego unikamy problemowego oraz kosztownego montażu. Urządzenia mobilne z powodzeniem zastąpić mogą klimatyzatory ścienne.
klimatyzatory ścienne

Autor: David Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na przenośne klimatyzatory zwiększyła się też ilość dostępnych modeli, stąd wybór mobilnej klimatyzacji do domku może spowodować niemało kłopotów. W przypadku urządzeń mobilnych duże znaczenie będzie mieć cena. Droższe modele są najczęściej lepiej wykonane, będą mieć bardziej interesujący wygląd a także generują mniej hałasu, dzięki czemu podnoszą komfort użycia. Inwestując w bardziej kosztowny model możesz liczyć również na funkcję chłodzenia jak też nawiewu, które czynią go bardzo przydatnym przyrządem przez cały rok. Prócz tego komplecie znajdziesz pilot zdalnego sterowania, który zapewnia obsługę przyrządu na odległość. Bardziej zaawansowane technicznie modele wyposażono również w timer, dzięki któremu będziesz mógł zaprogramować czas pracy przyrządu, zatem jego opóźnione wyłączenie albo włączenie.

Niektóre z urządzeń posiadają kółka, jakie zdecydowanie upraszczają przesuwanie klimatyzatora z jednego miejsca do drugiego. Opłaca się zestawić ceny przyrządów w kilku sklepach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*