W jaki sposób wyposażyć warsztat zajmujący się malowaniem proszkowym oraz lakierowaniem?

Usługowa branża jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się branż, natomiast popyt na przeróżnego typu usługi bez ustanku rośnie. Wskazane jest zatem poszukując pomysłu na firmę rozważyć założenie lakierni absorbującej się malowaniem proszkowym.

marki

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
rura

Autor: Selena S.A.
Źródło: Selena S.A.
Tego rodzaju usługi cieszącą się dzisiaj coraz większym popytem tej racji, iż klasyczne mokre malowanie jest coraz w wyższym stopniu obwarowane regulacjami Unii Europejskiej, a co za tym idzie, będzie coraz mniej intratne. W jaki sposób zatem urządzić lakiernię zajmującą się proszkowym malowaniem i co o owej technice trzeba wiedzieć?
Malowanie proszkowe jest metodą malowania, w której stosuje się specjalistyczne proszkowe farby. Drobiny proszkowej farby są naelektryzowane, dzięki czemu znakomicie przylegają do nawierzchni posiadających własności przewodzące na przykład do metalu. Naniesiona na powierzchnie malowanego szczegółu farba utrzymuje się dzięki działaniu elektrostatycznej reguły, przy czym warto zaakcentować, iż wyróżnia się 2 różne technologie malowania proszkowego, które wykorzystuje każda współczesna malarnia, to znaczy natrysk elektrostatyczny i natrysk elektrokinetyczny. Po naniesieniu na malowaną powierzchnię proszkowej farby fragmenty poddaje się zgrzewaniu, ażeby drobinki farby uległy stopieniu w wyniku którego dochodzi do tak zwanej polimeryzacji.

W taki sposób wykonana powłoka teflonowanie malarska jest bardzo odporna na oddziaływanie takich szkodliwych czynników jak wysoka temperatura jak też mechaniczne uszkodzenia takie jak na przykład zarysowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*