Wybór własnego m. O czym trzeba wiedzieć?

Pierwsze swoje gniazdko to na ogół jedna z tańszych ofert, osiągalnych na danym rynku. Wybór pada najczęściej na niewielkie lokale w budowlach z wielkiej płyty. Ich mocną stroną jest przyzwoicie rozwijana infrastruktura, czyli jeden z najważniejszych aspektów, wartościowa lokalizacja. Jej dobór odbywa się kosztem gorszego standardu, który w owym budownictwie jest uznawany za niezbyt wysoki.

Jednak

budowa

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com

kupując pierwsze mieszkanie Przyjaźni Wrocław, warto zastanowić się, czy w przyszłości będzie to lokal przyciągający na rynku. Kiedy kondycja finansowa rodziny poprawi się, dobrze jest dysponować gniazdkiem, które zyskuje na wartości, lub podajniki ślimakowe chociaż łatwo znaleźć na nie nabywcę.
Kupno wyczekiwanego gniazdka wiąże się z wieloma wyborami. Kupno mieszkania to nierzadko decyzja na wiele lat, a nawet na całe życie, toteż powinno się pamiętać, aby szczegółowo wyznaczyć własne oczekiwania i potencjał. Walorem nowego mieszkania jest to, że można go urządzić od podstaw wedle własnego gustu.
Nowe inwestycje mieszkaniowe Wrocław stwarzają możności kupna mieszkania także na granicach miasta. Razem z rozrostem miasta krańce zyskują coraz to lepsze połączenia z centrum miasta, przez co lokalizacja staje się coraz to bardziej atrakcyjna. Dodatkowo, chcąc sprzedać tego rodzaju lokal, będzie się rozporządzało relatywnie nowym mieszkaniem o godziwym standardzie.

Jeśli chcemy czekać bezproblemowo na nowo budowane mieszkanie, znajdźmy dewelopera, który podaje rachunek zamknięty. Do wpłacanych przez nas w czasie budowy funduszy, deweloper nie będzie miał w takim przypadku dojścia. Będzie mógł po nie sięgnąć dopiero wtenczas, gdy otrzymamy akt notarialny na lokal mieszkalny przenoszący na nas własność mieszkania. A to oznacza, że gdyby deweloper zbankrutował, odzyskamy wszystko, co wpłaciliśmy na rachunek. Owego poczucia bezpieczeństwa nie da nam powierniczy rachunek prosty, bo bank wypłaca deweloperowi przechowywane na nim pieniądze w miarę wzrostu robót. Bank nadzoruje każdy etap budowy, posiada również prawo wglądu do wydatków i dowodów dewelopera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*