Jak musimy sprawdzić developera, u którego kupujemy nasz wymarzony dom?

Prześcigają się dziś oni w tworzeniu coraz bardziej kuszących reklam dla swej inwestycji. Dla prawdopodobnego klienta przebrnięcie przez ogrom ofert jest niezwykle trudnym zadaniem.
Decyzja o kupnie swego mieszkania jest obarczona dosyć dużym wydatkiem finansowym, z tego też powodu powinna być ona dokładnie przemyślana.

budowa

Autor: lelebella
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy już znaleźliśmy nieruchomość, która spełnia nasze wszystkie oczekiwania, przychodzi czas na sprawdzenie developera. Gdy na lokum przeznaczamy kilkaset tys. złotych, to musimy mieć gwarancję, że deweloper którego wybieramy, będzie właściwym wykonawcą. Przy zakupie mieszkania należy sprawdzić bezwzględnie wiarygodności developera. Rozpocząć trzeba od przeanalizowania odpisu z CEIDG lub Krajowego Rejestru Sądowego. Należy zwrócić uwagę na informację, która dotyczy składania sprawozdań finansowych do sądu rejestrowego. Uczciwy inwestor budowlany z pewnością wywiązuje się z takich obowiązków.

Nie jesteś pewien co do tamtego tematu? Najlepiej sprawdź szczegóły sklep cmt przedstawione dokładnie tu. Wszystko jest starannie opisane.

Przeanalizować należy także dokładnie rubrykę, która zawiera wpisy o postępowaniach upadłościowych lub postępowaniach komorniczych.

miasto - obrazeczek

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby poprawić wiarygodność, deweloper powinien mieć rachunek powierniczy. Zgodnie z przepisami ustawy deweloperskiej firmy, które zaczęły nowe inwestycje po 29 kwietnia 2012 roku, w całości muszą ją sfinansować ze swoich środków lub pożyczek. Jeżeli deweloper ogłosi upadłość, w takiej sytuacji nabywcy odzyskają środki, które zgromadzone są na rachunku powierniczym. Solidny deweloper udostępniać powinien prawdopodobnym nabywcom wzór umowy razem z wszelakimi załącznikami, aby mogli oni się z nią zapoznać na bez pośpiechu oraz jeśli spotykają się z deweloperem, mogą w takiej sytuacji dopytać o detale.

domagać się trzeba od developera wszystkich pozwoleń i akt, abyśmy zyskali absolutną pewność postanowienia o zakupie posiadłości. Nie może on w tej sytuacji zasłaniać się tajemnicą handlową. Jeśli posiadamy zastrzeżenia, to wówczas trzeba skorzystać z usług dobrego notariusza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*