Każdy śni o tym,aby kupić własne mieszkanie, czyli rynek wtórny czy pierwotny?

Dzisiaj coraz więcej osób, które niedawno zawarły związek małżeński decyduje się na kupno własnego mieszkania. Pomieszkiwanie kątem u rodziców bądź teściów jawi im się jako nie do zaakceptowania. Natomiast ciągnące się latami wynajmowanie mieszkania to z kolei marnowanie pieniędzy – w ciągu roku można przeznaczyć na ten cel naprawdę okrągłą sumę pieniędzy. Zakup własnego M wydaje się być więc pomysłem idealnym. Przychodzi do głowy jednak pytanie, czy lepszym rozwiązaniem są mieszkania deweloperskie czy te z rynku wtórnego.

mieszkanie

Źródło: www.morguefile.com
Mieszkania deweloperskie, czy nowe mieszkania, to wyjście kosztujące o wiele więcej niż zakup z rynku wtórnego. Mimo to właśnie na nie decyduje się coraz więcej młodych małżeństw, które chcą posiadać własne mieszkanie – mieszkania. Stawiając na nowe mieszkania, kupuje się mieszkanie w stanie surowym. W efekcie można je wykończyć dokładnie tak, jak się chce. Jednocześnie omija się wszystkie prace związane z usunięciem śladów po wcześniejszych właścicielach. Nie trzeba więc usuwać starej glazury czy zeskrobywać ze ścian niepodobające się koloru, licząc się z tym, że i tak będzie przebijał przez ten, który dopiero zostanie nałożony.

Interesuje Cię, jakie były moje źródła (https://febestore.pl/336/architektura-ogrodowa)? W takim razie pragnę namówić Cię, żebyś zalogował się na moją inną witrynę. Tam poznasz prawdę.

Dzięki temu wykończenie zgodnie z własnymi preferencjami możliwe jest o wiele szybciej. Nowe mieszkania, które powstają teraz, to innowacyjne budownictwo, które obejmuje nie tylko same powierzchnie przeznaczone pod zamieszkanie, ale również powierzchnie garażowe oraz miejsce zabaw dla dzieci ( związane z zakupem mieszkania). Jest to więc bardzo dobre rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy posiadają własne auto lub małe dzieci. Mieszkania z rynku wtórnego są wprawdzie dużo tańsze, ale na ogół ich stan techniczny jest opłakany.

mieszkanie

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
Wymagają na ogół całościowego remontu, który pochłania również ogromne środki finansowe. Równocześnie wcale nie pozwalają na szybsze wprowadzenie się. Chyba że komuś nie przeszkadza to, że w mieszkaniu toczy się właśnie generalny remont. Do tego dochodzi fakt, że przeważająca część mieszkań z rynku o charakterze wtórnym to mieszkania znajdujące się w budownictwie starego typu. Bloki są zazwyczaj nieocieplone, klatki schodowe zdemolowane, nie ma zadaszonego miejsca na auto, a teren zabaw dla milusińskich to na ogół tylko mgliste wspomnienie. Mieszkania deweloperskie są więc dużo lepszym rozwiązaniem, które ostatecznie pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*