System kosztorysu ciepła – czyli, jaka metodą rozdzielić koszty ogrzewania?

Jaką metodą dzielone bywają ceny ogrzewania dostarczane do budynków wielodzietnych? Nie wiesz? Przeczytaj nasz felieton!
Rozliczanie ciepła (w inny sposób można je przezwać „opłatą za ciepełko”) – to nic innego typu jak obliczenie z dobrze naszym osobom poznanych ciepłomierzy (ich wyspecjalizowana nazwa to jest układ pomiarowo-rozliczeniowy), które ukazują, jak dużo za podany okres „pobraliśmy” ciepełka.

rozliczanie ciepła

podzielniki kosztów ogrzewania

Autor: michimaya
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba nie zapomnieć, iż w szczególności koszta budowli ponosi jego posiadacz – naszym robotą bywa opłacić Faktyczny zużyty przez Nas samych wskaźnik licznika ciepłomierza.
Jeśli chodzi o pojedyncze podzielniki – (zobacz podzielnik kosztów ogrzewania) kosztów ogrzewania (nazywane także podzielnikami ciepła) – można o nich poczytać na stronie: bmeters.pl/pl/podzielniki_ciepla_i_kosztow_ogrzewania – to bywają to maszyny, instalowane na grzejnikach głównego ogrzewania, które są przeznaczone do wspomnianych powyżej rozliczeń cenników ciepełka. Powstały trzy rodzaje podzielników: Podzielnik wyparkowy, podzielnik elektroniczny z jednym czujnikiem stopni Celsjusza, podzielnik elektryczny z dwoma czujnikami temperatury. Samo grzanie, które przełazi poprzez grzejnik, bywa zapisywane poprzez zamontowany na tej rzeczy podzielnik ciepełka. Ogólnikowym robotą podzielnika kosztów ogrzewania jest rozdrabnianie konkretnego lokalu z całego budynku oraz określenie zmordowanego w nim ciepełka. Istotne również przy obliczaniu kwoty jest wielkość mieszkania oraz samego grzejnika (instalacji).

Warto także wymienić, iż sposób ta (stosowanie podzielników) od lat pobudza kontrowersje – wiele ludzi skłania się do tej pory rozliczać się według powierzchni użytkowej. Co bywa lepsze, a co bardziej złe? Zostawiamy to Waszej ocenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*