Do czego mogą służyć wciągniki? W jakiego typu branżach są często stosowane? Co dobrze o nich wiedzieć?

Wciągarki łańcuchowe oraz wciągniki to zaawansowane sprzęty, które stanowią normalne wyposażenie dodatkowe urządzeń dźwignicowych, czyli suwnic, żurawi lub bramek warsztatowych. Służą one przede wszystkim do podnoszenia oraz opuszczania ciężkich rzeczy z możliwością ich przemieszczania, również w linii poziomej, a także w niektórych sytuacjach, przy użycia sprzętu dźwignicowego. Wciągarki i wciągniki łańcuchowe to urządzenia bardzo praktyczne oraz niezbędne jeśli chodzi o prace przemysłowe, takiego rodzaju jak budownictwo czy utrzymanie ruchu drogowego, są niezastąpione jednocześnie przy różnych pracach przeładunkowych.

budow

Autor: www.GlynLowe.com
Źródło: http://www.flickr.com
Wciągarka, której podstawę konstrukcji nośnej stanowi rama, porusza się po górnej części urządzenia dźwignicowego, przykładowo suwnicy. Taki wciągnik podwieszany znajduje się pod urządzeniem dźwignicowym, jeśli ma się poruszać w linii poziomej, to niezbędne będzie połączenie go z wózkiem jezdnym, który porusza się wewnątrz ramy. (oferta łańcuchów nierdzewnych) Oferuje to dość optymalne możliwości w zakresie precyzyjnego umiejscawiania konkretnych rzeczy. Nie musimy nawet dodawać, że w ten sposób praca może być znaczenie efektywniejsza, tym bardziej, że elementy wciągarki są całkiem solidne, przykładowo łańcuchy stalowe.

Wciągniki łańcuchowe i wciągarki pozwalają na podniesienie ciężaru, który ma nawet dwieście kilogramów. Jeden, jak również drugi typ urządzeń może z łatwością pracować w ciężkich warunkach, to znaczy zimnie oraz wysokiej wilgotności. Wciągarki są bardzo często wykorzystywane w wielu branżach. (Zobacz ofertę na liny nierdzewne) Różnorodność konstrukcji pozwala na prawdziwie wszechstronne i wygodne użycie wciągarek właściwie w każdej sytuacji. Takie bardziej nowoczesne oraz niezawodne modele posiadają bardzo dobre zabezpieczenia przed przeciągnięciem, które wstrzymują pracę.

To jest ogromnie ważne, tym bardziej w sytuacji, jak praca tego urządzenia zagraża życiu albo zdrowiu, a samoistna blokada nie powoduje ewentualnego najgorszego finału. Wciągarki spalinowe lub lampy wiszące elektryczne posiadają silnik, jaki z powodzeniem jest w stanie pracować w obu kierunkach. Wciągarki stosuje się w każdym z działów przemysłu, jednak najczęściej znajdują zastosowanie w stoczniach, sektorze energetycznym albo kolejnictwie. Najlepsze modele wyposażone są w najbardziej niezawodne elementy, takiego rodzaju jak solidne łańcuchy albo też liny stalowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*