Na co należy zwracać uwagę podczas kupna działki?

Wtedy, gdy zdecydujemy się już na zakup nieruchomości, nie możemy sugerować się wyłącznie swoim przekonaniem w odniesieniu do tego, jak użyteczna może się ona okazać pod budowę domu, ale musimy mieć także na względzie jej obiektywną rynkową wartość jako inwestycja.

dodatki

Autor: KLOSE
Na każdą oglądaną przez nas działkę powinniśmy patrzeć oczyma przyszłego potencjalnego kupującego. Niezależnie od naszego przekonania o zmienności naszych zamierzeń, musimy wybrać nieruchomość, której rynkowa wartość może wzrastać. Począwszy szukanie powinniśmy sobie zadać pytanie dotyczące obecnej przestrzeni. Jeżeli wybraliśmy uprzednio projekt domu, to jego rozkład i wymiary mogłyby nam zasugerować, jakiego rodzaju muszą być minimalne rozmiary działki i kształt albo orientacja. Jeśli jednak wybranie projektu pozostawimy sobie na czas późniejszy, powinniśmy zastanowić się, co będzie dla nas najbardziej istotne. Jeśli mamy w planach dynamicznie spędzać czas w naszym ogródku, z pewnością nie będą nas zadowalać małe ogrody w zabudowie szeregowej.
Jeżeli ogród przy naszym domu ma spełniać wyłącznie rolę „ukwieconego zakątka”, nie powinniśmy kupować działki o powierzchni 1500 m. Kolejnym obok wielkości niezwykle istotnym parametrem działki jest jej układ.

Zainteresował Cię nasz wątek? Zatem kliknij w link do serwisu lina w kluzie i rozkoszuj się kolejnymi tekstami. W razie pewnych wahań – pisz do nas.

Powinniśmy szukać posesji proporcjonalnej, najlepiej o kształcie trochę wydłużonego prostokąta. Najłatwiej byłoby wpisać w niego budynek i kolejne wszelkie strefy funkcjonalne, które ma pełnić ogródek. Działka to najczęściej dodatkowe wydatki doprowadzania różnych mediów, utwardzenie drogi dojazdowej albo ochrony należącego do nas mienia. Ponadto jeśli na co dzień jesteśmy w mieście, należy pamiętać o możliwości komfortowego dojazdu.

Nie powinniśmy polegać wyłącznie na aucie, powinniśmy brać pod uwagę jakąś komunikację awaryjną. Najlepiej jest sprawdzić przeróżne idee transportowe oraz przy okazji sprawdzić stan lokalnych szos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*