Jaka firma najlepiej wykona odwierty dla osoby budującej aktualnie swój dom?

Jeszcze więcej osób, które stawiają nowy dom, decyduje się, aby zamontować w nim pompę ciepła. Jest to urządzenie, które potrafi przepompowywać ciepło z wody, z ziemi lub z powietrza do budynku. Zakup pompy ciepła i instalacja jej, to nie są tanie rzeczy, ale zwracają się one pod postacią niskich rachunków za ogrzewanie już po paru latach.
Aby zrobić odwierty pod pompę ciepła, konieczna jest pomoc fachowców.

odwierty

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
Zjawić się oni powinni na nieruchomości jeszcze przed postawieniem fundamentów, gdyż wiercący sprzęt jest dosyć duży i wymaga niezwykle dużo miejsca do pracy. Odwierty najlepiej jest zrobić, kiedy skończy się już mróz czyli od marca do listopada. Do zrobienia tego typu zadania brygada budowlana będzie potrzebować bieżącej wody oraz prądu. Czas wiercenia zależy od rodzaju gruntu, lecz przeważnie nie przekracza on kilku godzin. Wiertło, gdy zagłębia się w glebę, przy pomocy wody jednocześnie będzie usuwać urobek. W odwiercie montowany jest wymiennik pompy ciepła. Na niego składają się przeważnie sondy geotermalne oraz rury polietylenowe. Usługobiorca musi określić głębokość oraz liczbę odwiertów, ale najkorzystniej sprawdza się jeden, głęboki odwiert a nie kilka płytszych.
Do zrobienia odwiertów najlepiej wybrać jest spółkę z dużym doświadczeniem w tej kwestii. Upewnić się nade wszystko trzeba, że firma – deratyzacja ceny znakomicie zna się na regulacjach prawnych, jeśli chodzi o wykonywanie odwiertów i zapewni nam wymaganą dokumentację. Niektóre firmy dają również gwarancję na wykonane odwierty pod tego typu pompę ciepła.

Najlepiej jest zatrudnić taką spółkę, która jest polecana przez kogoś, kto już kiedyś korzystał z jej świadczeń i może potwierdzić to, że odwiert był wykonany bez błędów i to, że usytuowana pompa działa prawidłowo. Najbardziej popularnymi pompami są te, które ciepło pobierają z ziemi. Z zasady użytkownicy decydują się na pompy pionowe z wymiennikiem, który wkopany jest w ziemię. Takie pompy zajmują nie za bardzo dużo miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*