Jakiego rodzaju drzwi są najpopularniejsze dzisiaj i co proponuje swym klientom każdy ich producent?

Drzwi montowane wewnątrz to nie jest banalna kwestia. Gustowne, wytrzymałe oraz dobrane do estetyki pomieszczeń, będą aranżacyjną wisienką na torcie. Drzwi również są przedsmakiem tego, co czeka nas za nimi. Należałoby więc skusić się na model, który zachwycał będzie nie tylko funkcjonalnością, ale również intrygującym wzornictwem.
Jeżeli dysponujemy wąskim korytarzem oraz wyjście z niego jest wejściem do kilku pomieszczeń, to można zdecydować się na drzwi roztwierane „od siebie”.

drzwi wewnętrzne producent

Autor: Knauf Sp. z o.o.
Źródło: http://www.knauf.pl/cms_image/artykuly/jaka_podloga/001_big.jpg
Niezwykle ważne jest także to, jakiego rodzaju pomieszczenia tego typu drzwi mają oddzielać. Jeżeli tym pomieszczeniem jest łazienka, to warto zdecydować się na model wyposażony w specjalną, wentylacyjną kratkę, podcięcie wentylacyjne lub tulejki. Ułatwi to cyrkulację powietrza we wnętrzu toalety. W salonie lub w gabinecie będą się znakomicie sprawdzać drzwi dźwiękoszczelne.

Wciągający artykuł? Jeżeli tak uważasz, to tak samo absorbujące zagadnienia przeczytasz także we wpisie (https://infinitex.pl/wlokno-ceramiczne/), który jest tutaj!

Izolacja akustyczna spowoduje, że we wnętrzu będzie dyskretnie i kameralnie. Drzwi prowadzące do podpiwniczenia lub do garażu, muszą być wypełnione odpowiednim izolacyjnym surowcem, który będzie zapobiegać przenikaniu zimna do mieszkaniowej części.

grzejnik

Autor: Zehnder
Źródło: Zehnder
Dzisiaj kupując drzwi wewnętrzne producent proponuje niezwykle duży wachlarz produktów. Rekordy popularności biją jednak klasyczne drzwi uchylne. Ich wzornictwo oraz barwa jest niezwykle bogata i pasuje do większej części ościeżnic. W starszym budownictwie moglibyśmy spotkać znacznie węższe drzwiowe otwory, które liczą sobie nawet 70 albo 60 cm, lecz tego typu okoliczności nie zdarzają się często. Wychodząc naprzeciw właścicielom małych mieszkań, producent drzwi montowanych wewnątrz troszczy się o to, aby proponowane przez niego modele były niezwykle funkcjonalne. Jeszcze bardziej znaczącą renomą cieszą się drzwi przesuwane albo drzwi harmonijkowe, które zajmują mniej miejsca niż uchylne drzwi.

Trzeba jednak mieć świadomość tego, że drzwi harmonijkowe nie będą sprawdzały się w niezwykle wąskich otworach drzwiowych. Z kolei drzwi przesuwne wymagają montażu szczególnej kasety, która usytuowana jest w ścianie. Należy o tym pomyśleć już na etapie budowy budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*