Co gwarantują nam drzwi modułowe i z jakiego powodu są one tak bardzo stabilne?

Kiedy wybieramy drzwi wewnętrzne, moglibyśmy się spotkać z problemem, który stawia nas przed zagadnieniem: czy wybrać drzwi płaskie, czy modułowe.
Drzwi modułowe są bardziej wytrzymałe oraz mocniejsze, niż drzwi płaskie.

Trzeba mieć świadomość tego, że drzwi modułowe w inny sposób określane są ramowymi lub pięcioelementowymi, czyli takimi, których konstrukcję stanowią dwie ramy pionowe, poprzeczka górna, dolna oraz wypełnienie. Co nie mniej ważne, drzwi modułowe oferują większe zdolności designerskie, gdyż moglibyśmy w dowolny sposób wpasować wszelkie elementy ozdobne, które są montowane jednocześnie z elementami konstrukcji. Polepsza to ich stabilność. Drzwi modułowe można kupić z regulowanymi ościeżnicami i we wszystkich rodzajach okuć. Tego typu drzwi mogłyby posiadać owalne krawędzie, które powodują, że takie drzwi są trwałe i bezpieczne dla wszystkich domowników.

przemysł

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com
Drzwi modułowe dostępne są również w opcji bezprzylgowej. Mogłyby także występować jako wersje jezdne. Masywna budowa (realizacja inwestycji budowlanych) ramy modułowych drzwi zapewnia znaczną odporność i stabilność skrzydła. Dają one również bardziej znaczące możliwości designerskie. Doskonale sprawdzają się u osób, które cenią w aranżacji wyszukany styl i formę. Wypełnienie skrzydła takich drzwi to płycina lub szyby, które mają grubość 4 milimetry. Ceny tego typu drzwi kształtują się na przeciętnym poziomie. Są one droższe w zakupie, niż płaskie drzwi, lecz są mniej kosztowne, niż modele fornirowane.

Drzwi modułowe oferują nam bardzo dużo możliwości w temacie wzornictwa. W wzorcach tego typu drzwi wprowadzić moglibyśmy nowoczesne części. W drzwiach płaskich jest to trudniejsze, a w wielu wypadkach nawet niemożliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*