Jakiego rodzaju sprzęty mogą zasilać agregaty i na co należy zwracać uwagę wybierając agregat?

Przerwy w dostawie energii elektrycznej zdarzają się niezwykle często. Czasem także jedziemy na działkę, a tam również chcielibyśmy skorzystać z urządzeń elektrycznych.
Agregaty generujące prąd mogą posiadać różne zastosowanie.

Kiedy wybieramy agregat prądotwórczy, powinniśmy się również kierować bezpiecznym napięciem dla podłączonych sprzętów. Odbiorniki jednofazowe będą sprawdzały się przede wszystkim przy sprzętach, których napięcie maksymalne to 230 V. Będą to w tym przypadku sprzęty kuchenne oraz ogrzewanie elektryczne. Odbiornik jednofazowy bardzo z przyjemnością jest wybierany na kemping. Gramatura jego zazwyczaj jest mała, więc jest łatwy do transportowania. Odbiorniki trójfazowe cechują się maksymalnym napięciem 400 V. To oznacza, że można podłączyć sprzęty o większej mocy. Taki generator dobrze będzie funkcjonował nawet w takiej sytuacji, gdy podłączymy pracującą przez cały czas lodówkę. Do takiego generatora moglibyśmy także podłączyć jedno- i trójfazowe odbiorniki.
agregaty

Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER
lustra
Fundamentalna kwestia, to typ urządzenia, jakie podłączamy do generatora. Należy tu odróżnić moc awaryjną, od mocy nominalnej zatem mocy stałej.

Masz chęć zgłębić więcej na prezentowany wątek? To bardzo dobrze, gdyż pod linkiem artykuły elektryczne znajdziesz fascynujące dane, które Cię zaabsorbują.

Moc awaryjna dotyczy sytuacji, w których ma miejsce nagła przerwa w dostawie energii elektrycznej i wiąże się to ze zmiennym obciążeniem. Agregat zwykle może pracować w trybie awaryjnym do 500 godzin w ciągu roku. Moc ciągła jest powiązana ze stałym wykorzystaniem agregatu. W tego typu okoliczności jest to zazwyczaj jedyne źródło energii elektrycznej. W wypadkach szczególnych jest prawdopodobne niewielkie przeciążenie, które nie jest możliwe w wypadku mocy awaryjnej. Należy także zwrócić uwagę na to, czy agregat wyposażony jest w automatyczną stabilizację napięcia czyli AVR. Dzięki tej stabilizacji podłączone do generatora sprzęty nie będą narażone na przepalenie.

Niezwykle interesującą funkcją jest również automatyczne włączanie się generatora prądu w przypadku awarii. Dzięki temu nie będziemy odczuwać przerwy w dostawie energii elektrycznej. Sprzęty, które są na to niezwykle wrażliwe nie będą uszkodzone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*