Co dzieje się gdy wilgotność powietrza jest zbyt duża oraz czym charakteryzują się osuszacze budowlane?

Zbyt duża wilgotność powietrza w pomieszczeniach jest to problem, który dotyka dużą część ludzi. Wilgotne mury są przyczyną do pojawiania się grzybów oraz pleśni. Mokra elewacja ponadto przyczynia się na podwyższenie kosztów ogrzewania, na nieprzyjemny zapach albo opóźnienia w remontowo-budowlanych robotach.
Najlepsze wyjście na zamoczone mury, to zakup pochłaniacza wilgoci.

osuszacze budowlane

Autor: Intro Media
Źródło: Intro Media

Zanim zakupimy takie urządzenie, które będzie przydatne w utrzymaniu wilgoci na optymalnym poziomie, powinniśmy zapoznać się z definicjami wilgotności względnej, z wariantami pochłaniaczy wilgotności oraz zaletami takich sprzętów. Wilgoć powietrza, to ilość wody, jaka w tym powietrzu się mieści. Zazwyczaj używane jest określenie wilgotności względnej, która wyrażana jest w procentach. Wilgotność względna ujmując najprościej, to wyrażony w procentach stosunek nienasyconej pary w konkretnej temperaturze do tego, jaką ilość wody ma powietrze bez wkroplenia, którą takie powietrze może udźwignąć w identycznej temperaturze. Optymalna wilgotność powietrza w mieszkaniu powinna to być wilgotność w ramach 40-60%. Kiedy wilgotność powietrza jest za mała, w takiej sytuacji może to wywołać nasilenie symptomów dolegliwości górnych dróg oddechowych. Może również powodować nadmierne wysychanie spojówek i przesuszenie cery.
Osuszacze budowlane są to urządzenia, które cechują się znacznym zużyciem energii. Cechują się również wysoką efektywnością i brakiem rozbudowanej sterującej elektroniki. Również charakteryzują się dużym zbiornikiem na wodę albo możliwością zainstalowania rury, żeby na bieżąco odprowadzać wodę. Osuszacze budowlane zaopatrzone są w solidną, stalową obudowę, która odporna jest na uderzenia. Są zaopatrzone także w uchwyt oraz duże kółka, które ułatwiają transport.

Są proste do oczyszczenia oraz posiadają skuteczny filtr powietrza pozwalający na pracę w znacznym zapyleniu.

Zaabsorbowała Cię ta publikacja? Jeżeli tak, to kliknij tutaj, a więcej przeczytasz w linku (https://www.neofence.pl/). Dla pewnych osób ten wpis to niecodzienne podejście do takiego problemu.

Takie osuszacze budowlane cechują się większą mocą oraz co się z tym wiąże również z bardziej znaczącym zużyciem energii elektrycznej, które sięga nawet do 16 kW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*